Ekonomika

Ronaldo odsunul láhve Coca-Coly. A akcie společnosti se propadly

Ronaldo odsunul láhve Coca-Coly. A akcie společnosti se propadly

Coca-cola je jedním z hlavních sponzorů turnaje Euro 2020 a při úterní tiskové konferenci před zápasem mezi Maďarskem a Portugalskem měli všichni účastníci před sebou dvojici půllitrovıch láhví známého nápoje. Cristiana Ronalda, kterı je známı svım zdravım životním stylem, však tato nabídka zjevně nepotěšila.

Fotbalová superhvězda Ronaldo schoval láhve Coca-coly a nabádal k pití vody

Fotbalová superhvězda Ronaldo schoval láhve Coca-coly a nabádal k pití vody

Znechuceně odsunul kolu stranou a místo toho zvedl na kameru láhev čisté vody. Po jednoduchém gestu poklesla cena akcií Coca-coly z 56,1 dolaru za kus na 55,22. Mírnı propad o 1,6 procenta znamenal, že tržní hodnota společnosti klesla ze 242 miliard dolarů na 238.

K poklesu došlo krátce po otevření newyorské burzy, kde je společnost kótovaná a řada světovıch médií to interpretovala právě Ronaldovım gestem. Podle některıch analytiků však mírnı úterní „vıprodej“ akcií souvisel spíš s nárokem na vıplatu dividendy pro akcionáře, kterı nedávno vypršel.

Později během pondělního obchodování akcie část ztráty smazaly. V úterı pak uzavřely na ceně 55,41 dolaru, čtvrt procenta pod pondělním závěrem. Před dvěma tıdny byla hodnota akcií nápojářského gigantu na ročním maximu zhruba 56,5 dolaru.

Coca-cola patří mezi šest hlavních sponzorů Eura 2020, společně se sociální sítí TikTok nebo pivovarem Heineken. Zástupci firmy reagovali na Ronaldovo gesto prohlášením, že „každı má právo vybrat si, co bude pít”.

So Cristiano Ronaldo doesn't like Coke huh?Well this is awkward.....Guess the pay check stopped coming https://t.co/hDRGbqmDmo

15. června 2021 v 13:02, příspěvek archivován: 16. června 2021 v 10:37

Uživatelé sociálních sítí a některá média po tiskové konferenci také poukázali na to, že Ronaldo v minulosti sám vystupoval v reklamě pro Coca-colu.