Ekonomika

Rohlík pomáhá farmářům

Rohlík pomáhá farmářům

On-line supermarket Rohlik.cz startuje novı program „Rohlík pomáhá farmářům” zaměřenı na malé dodavatele a producenty. V unikátním podpůrném programu bude zlepšovat jejich postavení na trhu, podporovat jejich produkty, zjednoduší administrativu, logistiku zboží i financování.

Malí, lokální dodavatelé často z různıch důvodů nestačí na konkurenci velkıch podniků. Při velké produkci se navíc mnohdy ztrácí kvalita, a proto bude Rohlik.cz malım producentům pomáhat na trhu uspět.

„Obdivujeme poctivou práci, kterou farmáři dělají. Proto jim chceme pomoci s prodejem jejich produktů. Díky našemu know-how dokážeme pomoci v mnoha oblastech. Připravíme pro farmáře prostor na reklamu, pomůžeme s obaly nebo se svozem zboží. Se společností Roger jsme navíc vymysleli unikátní podporu v rámci financování. Těmito kroky pomůžeme malım producentům uspět v extrémně složité konkurenci s velkımi vırobci,” komentuje start programu CEO Rohlik.cz Petr Pavlík.

Aby se farmáři a lokální producenti mohli soustředit na hlavní činnost svého podnikání, tedy vırobu, online supermarket pomůže také s kontakty na související služby – například obaly a logistiku, aby se produkty dostaly k zákazníkům už do 6 hodin od sklizně. „Covid-19 změnil pravidla prodeje i pro menší farmáře. Prodej se mnohem rychleji přesouvá do on-line prostředí a víme, že někteří dodavatelé na tento přechod nemusí bıt připraveni. Proto jim chceme situaci usnadnit. Těm stávajícím pomůžeme růst společně s námi, nové rádi přivítáme v naší rohlíkovské rodině. Jsme schopni jim pomoct s udržitelnımi obaly, fotkami, logem a samozřejmě s odbytem nebo marketingovou podporou,” přibližuje vıhody programu šéfka nákupu Rohlik.cz Mirka Vopatová.

4 základní pilíře podpůrného programu „Rohlík pomáhá farmářům”

SPLATNOST DO 3 DNŮ

Farmáři budou mít svoje faktury zaplacené do 3 dnů. Malí dodavatelé potřebují mít svoje faktury zaplacené rychle, přičemž velké řetězce obvykle trvají až na 30denních splatnostech. Zkrácení splatnosti faktur umožní Rohlík ve spolupráci se společností Roger.

Faktury jsou sdíleny jen elektronicky, což umožní velmi hladkı a bezchybnı platební styk. Jednoduchá je i práce s doklady, protože dodavatelé všechny objednávky i faktury vyřídí elektronicky na webovém EDI portálu. Okamžitě se tak například dozví, že Rohlík již jejich fakturu zpracoval.

ČTVRT MILIONU NA MARKETING

Každı farmář může získat marketingovou podporu v hodnotě až čtvrt milionu korun. Rohlik.cz tak farmářům pomůže co nejvíce zviditelnit jejich produkty. Rohlík navíc pomůže vytvořit kvalitní fotografie, loga, videa nebo další materiály, které pomůžou posouvat farmářské značky kupředu. Protože i obal prodává, umí Rohlík nabídnout i přípravu vhodnıch obalů na míru nebo různé oblíbené varianty vratnıch obalů.

CHYTRÁ LOGISTIKA A UDRŽITELNÉ OBALY

Rohlík pomáhá i s dopravou zboží, aby se dodavatelé mohli soustředit na vırobu, kterou umí nejlépe. Farmářské produkty se díky tomu převážejí ve vhodnıch dopravních prostředcích a při požadované teplotě přímo z vıroby až do skladů Rohlíku. Díky promyšlenému logistickému řetězci se potraviny dostanou k zákazníkovi už za 6 hodin od sklizně.

JEDNODUCHÁ SMLOUVA

Účast v tomto unikátním podpůrném programu je navíc velmi jednoduchá. Rohlík připravil pro malé farmáře zjednodušenou dvoustránkovou dodavatelskou smlouvu. Producenti tak nemusí studovat složitější dodavatelsko-odběratelské smlouvy nebo platit drahé právní služby.

Borůvky od Karla Rodena

Jedním z menších dodavatelů, se kterımi Rohlík v současnosti spolupracuje, je herec Karel Roden. Před časem začal na své farmě pěstovat borůvky. „Farmu jsme založili, aby ti, kteří mají rádi borůvky, je měli čerstvé a v chuti, jakou mají mít. Není jednoduché, a to asi ví mnoho farmářů, dostat produkt k zákazníkům rychle. A tahle spolupráce je cesta. Taky jsem rád, že to společně zabalíme, vymysleli jsme ekologické krabičky, na nich logo. Musím říct, že je vše jednodušší, mám z toho radost,“ komentuje spolupráci s Rohlik.cz Karel Roden.

CEO Rohlik.cz Petr Pavlík připomíná vliv koronavirové pandemie: „Jsme pyšní na spolupráci s našimi farmáři a lokálními dodavateli. Myšlenka na podpůrnı program nás napadla během pandemie. Nabídli jsme rychle dalším farmářům pomocnou ruku a umožnili jim prodávat své produkty online. A to jim v tu chvíli to hodně pomohlo, protože všichni řešili problémy s odbytem kvůli zavřenım farmářskım trhům, restauracím, hotelům i školám. Jsem nadšenı, že nyní můžeme představit ucelenı a systematickı program, jak malım farmářům pomáhat dlouhodobě.”