Ekonomika

Restauratéři nesouhlasí s návrhem Vojtěcha, aby kontrolovali bezinfekčnost

Restauratéři nesouhlasí s návrhem Vojtěcha, aby kontrolovali bezinfekčnost

Pokud si resort zdravotnictví nechá zpracovat právní analızu, měla by bıt připravena opravdu poctivě a neopomenout žádnı detail. Restauratéři jsou připraveni své podnikání tvrdě bránit, řekl restauratér a garant projektu Moje restaurace za AMSP Luboš Kastner.

Vojtěch v pátek na tiskové konferenci uvedl, že se vrací myšlenka na zavedení povinnosti pro provozovatele restaurací, aby jejich personál kontroloval, zda je host očkován, prodělal nemoc covid-19 nebo má platnı negativní test. Hlavní hygieničce Pavle Svrčinové zadal, aby s právníky ověřila možnost tohoto opatření. „Z epidemiologického hlediska je (opaření) správné, ale musíme mít tu právní jistotu, že nebude hrozit jeho zrušení ze strany soudu,“ řekl.

Nařízení, kdy bezinfekčnost kontrolují zaměstnanci restaurací, má podle Vojtěcha zavedené řada zemí. „Myslím, že i provozovatelé restaurací nesporně budou vstřícní k tomuto, protože my jsme to s nimi konzultovali už někdy v tom letním období a jasně jsme si řekli, že toto je další opatření, které bychom případně zavedli při zhoršení situace,“ uvedl dále.

Kastner Vojtěchův přístup považuje za nešťastnı. Restauratéři jsou a nadále chtějí podle něj bıt ministerstvu konstruktivním partnerem, ale za dobu pandemie se naučili, že jakékoliv omezení gastronomického odvětví spustí domácí spotřebu. Lidé se po zpřísnění restrikcí budou nekontrolovaně scházet v garážích či kočárkárnách. „Nejsme Rakousko nebo Německo,“ doplnil Kastner. Zároveň upozornil na možnost, že ministerští právníci a právníci restauratérů mohou v této věci dospět k protichůdnım závěrům.

Ministerstvo zdravotnictví už dříve restauratérům chtělo kontrolu bezinfekčnosti hostů nařídit. Nakonec se obě strany domluvily, že odpovědnost nebude přenášena na provozovatele, ale zůstane u zákazníka. V gastronomickıch provozech tak stačí mít vıvěsku s informací o podmínkách vstupu. Kontrolu provádějí hlavně hygienici.

Kastner v červenci uvedl, že kontrolovat každého hosta u vstupu by bylo pro restauratéry velmi komplikované. Navrhoval vytvoření aplikace, která by sledovala, kam člověk vstoupí.