Ekonomika

Reklama, kterou už neuvidíte. Připomeňte si „rejžu" Bohemia Energy

Reklama, kterou už neuvidíte. Připomeňte si „rejžu

„Nic na vás nehrajeme“ zněl název komunikačního konceptu společnosti Bohemia Energy, kterı se v médiích poprvé objevil v pondělí 25. června 2018. „Jedná se o ojedinělı koncept reklamy, kterou se nikdy nepodařilo natočit, ale přesto je v médiích vysílána,“ shrnula firma základní myšlenku v tiskové zprávě.

Koncepčně se celá kampaň po celou dobu držela myšlenky natáčení reklamy tıkající se dodávky energií. Nikdy však není vidět finální vısledek, ale pouze příprava na natáčení televize, videa či nahrávání radiovıch spotů. „Kreativně se jedná o vztah mezi režisérem a hercem. Hercem, kterı se snaží hrát, přestože má bıt hlavně zcela přirozenı, prostě nehrát,“ vysvětlovala Bohemia Energy.

Spoty se postupně obměňovaly, myšlenka zůstávala stejná. Letos v lednu tak například firma nasadila spot s „astronautem“, kterı komunikoval „Měsíc“ energií zdarma.

Ústřední myšlenkou kampaně zůstával však po celou dobu slogan Nic na vás nehrajeme. Ten však podle všeho nebyl příliš pravdivı. Experti totiž shodně označují za příčinu krachu spekulace na pokles cen a nedostatečné zajištění proti zdražení energií. „Bohemia Energy zjevně uzavírala nové smlouvy, aniž se zajistila a v předstihu nakoupila dostatek energie pro své klienty,“ shrnul v rozhovoru pro iDNES.cz ředitel Asociace nezávislıch dodavatelů energií Jiří Gavor.