Ekonomika

RegioJet rozšiřuje síť autobusů v ČR. Z Brna pojede do Pece i Budějovic

RegioJet rozšiřuje síť autobusů v ČR. Z Brna pojede do Pece i Budějovic

Díky spolupráci s United Buses se nabídka RegioJetu rozrostla o autobusová spojení mezi Brnem a Českımi Budějovicemi či Pecí pod Sněžkou. Ve víkendovém provozu by pak měla fungovat linka mezi Českım Krumlovem a Lipnem. Jízdenky jsou k prodeji na stránkách RegioJetu.

„Cestující mohou na jednu jízdenku využít kombinace spojů obou dopravců – a přestupovat mezi autobusy a vlaky RegioJet například v Brně a následně na tu stejnou jízdenku cestovat s United Buses do jižních či vıchodních Čech. Máme zájem o rozšíření spolupráce i na další trasy,“ popisuje Ivana Sachsová, ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet.

Při přestupech mezi spoji obou dopravců se zpožděními má platit garance vzájemného čekání na opožděnı příjezd, nebo zajištění alternativního spoje, pokud bude k dispozici.

„Díky naší nové spolupráci budou mít zákazníci více možností, jak se dostat do turisticky atraktivních míst, jako jsou například Telč, Litomyšl či Jindřichův Hradec, nebo do krajskıch měst České Budějovice či Hradec Králové,“ dodává Josef Šelepa, ředitel linkové dopravy v United Buses.