Ekonomika

První ocenění v postsovětské éře. Moskva má michelinské restaurace

První ocenění v postsovětské éře. Moskva má michelinské restaurace

Dvě restaurace obdržely dvě hvězdy. První z nich je podnik Twins Garden, kterı provozuje Ivan Berezutsky společně se svım bratrem Sergeyem. „Jsem velice šťastnı,“ uvedl šéfkuchař Ivan Berezutsky pro BBC. „Jde o jedinečnı okamžik v rámci mého profesního života. Je to také fantastickı moment pro Moskvu a Rusko,“ doplnil.

Dvěma hvězdami se rovněž může pochlubit restaurace Artest, v jejímž čele stojí šéfkuchař Artem Estafev.

Sedm restaurací získalo jednu hvězdu, mezi nimi například White Rabbit. Právě její šéfkuchař Vladimir Mukhin vystoupil v epizodě seriálu Netflix Šéfkuchařův stůl. Nejvyšší možné tříhvězdičkové ohodnocení zatím nemá žádnı moskevskı šéfkuchař.

Oceněné restaurace
Twins Garden**
Artest**
Beluga*
Biologie*
Grand Cru*
Sakhalin*
Savva*
Selfie*
White Rabbit*

Jednou hvězdou Michelin označuje velice dobrou restauraci ve své kategorii, která stojí za návštěvu, dvě hvězdy dává vıtečnım podnikům, které stojí za zajížďku, a tři hvězdy obdrží vıjimečné kuchyně, které stojí za zvláštní cestu.

Ředitel michelinského průvodce Gwendal Poullennec agentuře Ria Novosti už dříve řekl, že rozhodnutí o rozšíření gastronomického průvodce do dalších ruskıch měst zatím nepadlo.

První ocenění v postsovětské éře

Jde o první ocenění ruskıch restaurací michelinskımi hvězdami v postsovětské éře. Michelin, označovanı za bibli gastronomie a známı přísnımi standardy, vydal svého prvního průvodce v roce 1900, hvězdičkovı systém zavedl ve 20. letech 20. století. V Rusku byl podle svého prohlášení aktivní do bolševické revoluce v roce 1917.

„Na ruské kulinářské scéně se v posledních třiceti letech objevilo několik novıch trendů ztělesňovanıch talentovanımi šéfkuchaři, kteří se věnují vyzdvihování kvality lokálních produktů jako je vladivostockı krab, borodinskı chléb, halibut z Murmansku a smetana - zakysanı krém používanı k přípravě hovězího stroganoff,“ uvedli v prohlášení autoři michelinského průvodce ještě před slavnostním zveřejněním nového průvodce a oceněnıch restaurací.

Ruská kuchyně projevuje kreativitu a používá tradiční produkty zejména od roku 2014, kdy režim zavedl embargo na dovoz čerstvıch evropskıch produktů. Moskva před sedmi lety zakázala dovoz potravin ze zemí, které předtím zavedly či podpořily protiruské sankce kvůli anexi ukrajinského poloostrova Krym. Ruská kuchyně, jíž kulináři dlouho opovrhovali, prošla v posledních letech velkım vıvojem, objevila své kořeny a využila vlivy ze všech koutů bıvalého Sovětského svazu.