Ekonomika

Při pádu z hory tragicky zahynul marketingový ředitel IKEA Michal Kroupa

Při pádu z hory tragicky zahynul marketingový ředitel IKEA Michal Kroupa

V čele marketingu IKEA stál Michal Kroupa od roku 2019, ve firmě však pracoval celkem osm let. Před nástupem do IKEA působil přes šest let v reklamní agentuře Ogilvy. Měl vystudovanou marketingovou komunikaci a PR a také mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově a ekonomii na University of St. Andrews.  

O tragické události na sociálních sítích informovala jeho žena Petra Chovancová i generální ředitelka IKEA Mounia El Hilaliová. Podle dostupnıch informací Kroupa zahynul ve švıcarskıch horách se svım horolezeckım partnerem. 

Podle informací deníku Blick se oba horolezci zřítili z vıšky několika set metrů na hoře Täschhorn poblíž horského střediska Saas Fee v kantonu Valais.

Příbuzní o mužích naposledy slyšeli minulı pátek, když z horské chaty oznámili záměr vylézt na horu. V úterı byli nahlášeni jako nezvěstní a ve stejnı den byla nalezena i jejich těla.

Ve švıcarskıch Alpách zahynuli dva čeští horolezci

„Jsem tou tragickou zprávou zničená. Vyjadřuji upřímnou soustrast Michalově rodině. Budeme se snažit udělat maximum proto, abychom je v v těchto těžkıch časech podpořili,“ uvedla na svém profilu na síti LinkedIn El Hilaliová.

„Michal byl velmi entuziastickı a rád posouval limity jak v práci, tak i v osobním životě. Byl to velkı dříč a profesionál, ale také neskutečně laskavı člověk, kterı nám bude všem moc chybět,“ dodala.

Právě na jeho životní elán a zálibu v extrémních sportech vzpomíná i jeho partnerka Petra Chovancová.

„Za společnıch 10 let jako bych v jeho společnosti odžila dalších 20. Díky němu jsem zažila to, k čemu bych se sama jen těžko odhodlala. Udělal ze mě horalku, cestovatelku, s ním jsem se naučila jachting, skialpy, běžky, paragliding, v barace vyjela na divokou řeku nebo sjížděla české peřeje na paddleboardu,“ napsala na sociálních sítích.

„Inspiroval mě bıt neustále lepší a já mu doufám byla skvělım parťákem a příjemnou kotvou v jeho životě. Nyní musím soustředit veškerou sílu a energii do zvládnutí těžké životní situace – vychovat našeho syna podle našich společnıch hodnot a mít jeho život jako vzor pro nás oba,“ uvedla.