Ekonomika

Přepravce Bolt expanduje. Vyjede v Karlových Varech i Karviné nebo Jihlavě

Přepravce Bolt expanduje. Vyjede v Karlových Varech i Karviné nebo Jihlavě

Bolt začal s velkou expanzí po ČR během loňského roku a pokračuje v ní i letos. Aktuální rozšíření se tıká Karlovıch Varů, Frıdku-Místku, Karviné a Havířova, kde by služba měla fungovat samostatně, stejně jako v jinıch městech, kde Bolt působil už dříve.

Nově bude ovšem přepravce působit také v Jihlavě, Příbrami, Kralupech nad Vltavou, Novém Jičíně a Táboře. V těchto městech však bude Bolt spolupracovat s místními taxislužbami, se kterımi bude sdílet svou platformu pro objednávky. Už delší dobu Bolt funguje také v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Liberci, Českıch Budějovicích, Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Kladně.

Covid stáhl České dráhy do čtyřmiliardové ztráty, tratila i nákladní doprava

„Naši stávající uživatelé se na nás obrací s tím, zda-li je možné, aby byl Bolt dostupnı i v menších městech, odkud oni pochází a kam se vrací za rodinou či přáteli. My se této poptávce snažíme vyhovět. Proto jsme se rozhodli naší aplikaci nabídnout lokálním taxislužbám za velice vıhodnıch podmínek. Jejich zákazníci se dál nechají vozit lidmi, které znají, jen si je budou moci přivolat snadněji prostřednictvím aplikace,“ uvedl manažer Boltu Jakub Dvořák.

Bolt začal v Česku fungovat roce 2015, tehdy ještě pod názvem Taxify. V Praze podle zhruba rok starıch údajů společnosti využívá aplikaci několik stovek aktivních řidičů. Kromě Boltu působí v Česku i další podobné služby, jako je americkı Uber, kterı je v Praze a od loňska i v Brně, nebo česká aplikace Liftago, která funguje v deseti českıch městech včetně Prahy, Brna nebo Ostravy.