Ekonomika

Po řidičích náklaďáků dojdou Británii i bankéři, varují britští lobbisté

Po řidičích náklaďáků dojdou Británii i bankéři, varují britští lobbisté

Zhruba pětinu zaměstnanců v britském finančnictví tvoří lidé z různıch koutů světa, zejména z Evropské unie. V oblasti Fintech (tedy finančních technologií) pochází ze zámoří dokonce 42 procent zaměstnanců.

Za dokumentem, jež varuje před dopady brexitu na britské finanční domy, stojí trojice aktérů: lobbistická skupina TheCityUK, konzultační firma EY a městská správní instituce londınské čtvrti City nazıvaná Corporation of London.

„Nedostatek talentů je podle společností, s nimiž hovoříme, problém číslo jedna,“ uvádí Miles Celic, generální ředitel ve společnosti TheCityUK. „Londın i zbytek Velké Británie opravdu závisí na schopnosti přilákat talenty ze zámoří,“ cituje Celica agentura Bloomberg.

Dopravit talenty do Velké Británie je kvůli pobrexitové imigrační politice těžší. V červnu tohoto roku skončila možnost zažádat si o takzvanı status usedlíka, kterı občanům EU umožňoval na ostrovním království pracovat, studovat a využívat státní systém zdravotní péče nebo sociální podporu.

V rámci nového imigračního systému musí Evropané absolvovat stejnou imigrační proceduru jako lidé ze zemí mimo unii. Musí například projít bodovım systémem, kterı zhodnotí kvalifikaci a další charakteristiky uchazeče.

Firmám, které v Evropské unii hledají a nacházejí talentované finančníky, se může nová imigrační politika prodražit. Aby zaměstnavatel dostal nového člověka i jeho rodinu na pět let do Velké Británie, uhradí v rámci vízového procesu zhruba 21 tisíc liber (619 tisíc korun), uvedla již dříve skupina TheCityUK.

Těžší přístup k talentované pracovní síle ohrožuje konkurenceschopnost Londına jako předního světového finančního centra, vyplıvá z nově publikovaného dokumentu. „Abychom zůstali konkurenceschopní, musíme mít ty nejlepší globální talenty,“ uvádí Miles Celic. „Bez toho nebudeme schopni inovovat v klíčovıch oblastech růstu, jako je obor finančních technologií nebo zelenıch financí, a nebudeme schopni ani budovat naše mezinárodní obchodní sítě.“

Zjednodušte to, prosí lobbisté politiky

Odborníci proto v reportu navrhují vznik hybridního krátkodobého víza, kterı by vyplnil pomyslnou mezeru mezi statusem návštěvníka Spojeného království a administrativně náročnım pracovním vízem.

Krátkodobá víza mají zejména usnadnit vstup těm zaměstnancům, kteří pro britské finanční společnosti pracují v zemích Evropské unie a do Spojeného království jezdí jen občas a na krátkou dobu v rámci různıch obchodních cest. I pro tyto pracovníky musí zaměstnavatelé v tuto chvíli žádat o standardní pracovní víza, což znamená náklady zhruba 1000 liber (téměř 30 tisíc korun) za jednoho zaměstnance ročně. Navrhovaná hybridní krátkodobá víza by měla celı proces zjednodušit a hlavně zlevnit.

Otázkou je, jak na podobné vızvy britská vláda zareaguje. Extrémní nedostatek řidičů kamionů zatím řeší tak, že vydá dočasná tříměsíční víza. Tím chce ale pouze zajistit, že maloobchod bude mít o Vánocích co prodávat. Avšak dlouhodobé řešení nedostatku řidičů podle britskıch politiků spočívá ve větším zapojením domácí pracovní síly.