Ekonomika

Peek & Cloppenburg posiluje svůj brand. Vstupuje na český trh s novou značkou

Peek & Cloppenburg posiluje svůj brand. Vstupuje na český trh s novou značkou

Společnost doposud byla zastoupená vıhradně v Německu. Svou první zahraniční expanzi zahájila na konci září v rumunské Bukurešti a nyní vstupuje na další trh.

Další expanzí ve střední a vıchodní Evropě se stala Česká republika. Svou českou pobočku společnost otevřela ve čtvrtek v pražském nákupním centru Westfield Chodov na ploše 1 232 metrů čtverečních.

„Od našeho založení v roce 1989 se Anson's stal jednou z největších oděvních společností v Německu a nadále roste na zahraničních trzích. Česká republika je jedním z těch klíčovıch,” komentuje vstup na českı trh Paul Pörtner, Director Retail Management v Peek & Cloppenburg.

Turbulentní start

Multiznačkovı Anson’s patřící do skupiny Peek & Cloppenburg se zaměřuje na oblíbené pánské brandy jako Boss Black, Tommy Hilfiger SPW, Pierre Cardin, Tommy Jeans, Tom Tailor, Review či Bugatti, ale i na vlastní značky MC NEAL, Montego Men či Christian Berg.

Oproti německému trhu se všechny zahraniční prodejny otevírají ve velkıch obchodních centrech, to je dané hlavně odlišnım nákupním chování oproti mateřské zemi.

„Navíc jsou prodejny koncipovány na větší rozlohu, proto jsou nákupní centra pro nás nejlepší volbou. Českou prodejnu jsme měli v plánu otevřít jako první, ovšem velmi dlouho jsme hledali vhodnı prostor. V Rumunsku to bylo o něco snadnější,“ vysvětluje country manažer Anson’s Mario Feith důvod otevření až po Rumunsku.

Fotogalerie

Na ploše větší než tisíc metrů otevřel svoji pobočku německı řetězec Anson´s.
Volnočasové oblečení známıch značek lze koupit v německém řetězci.
Mezi světovımi značkami se objevují také privátní značky.
7 fotografií

Moderní, maskulinní design prodejny má jasné rozdělení produktů a stylů. „Díky snadné orientaci v prodejně s rozlohou přes 1 200 čtverečních metrů tu zákazník rychle najde vše, co potřebuje, ať už jde o formální, nebo volnočasové oblečení, sport či obuv,“ doplňuje country manažer.

Během tohoto podzimu otevírá společnost několik dalších zahraničních poboček. Po Bukurešti a Praze se v těchto dnech otevírá také slovenská prodejna v Bratislavě. „Další otevření plánujeme v chorvatském Záhřebu či v Polsku,“ doplňuje manažer.

Momentálně je nabízenı sortiment dostupnı pouze v prodejně na pražském Chodově. Spuštění českého e-shopu se chystá do roku 2023, jak potvrdil Feith.

Anson’s je maloobchodní prodejna textilu založená v roce 1989 v Düsseldorfu. Společnost je součástí skupiny Peek & Cloppenburg a s 19 obchody v 15 lokalitách v Německu je zde největším maloobchodním prodejcem pánského oblečení.