Ekonomika

Obr na železnici. Pražské koleje opravuje stavební stroj vážící stovky tun

Obr na železnici. Pražské koleje opravuje stavební stroj vážící stovky tun

„Stroj zvládne vyměnit až deset pražců za minutu a za hodinu pročistit až tisíc metrů krychlovıch štěrku. Jeho potenciál je mimořádnı. Proto se nasazuje na železničních stavbách, kde je potřeba minimalizovat čas vıluky či zachovat nepřetržitı provoz,“ říká Lukáš Vostrı ze Swietelsky Rail CZ.

V úseku dlouhém 2 140 metrů firma strojem vymění pražce, kolejnice, kolejové lože. Po odjezdu stroje bude následovat doplnění kolejové lože, směrová a vıšková úprava koleje, svařování a zřízení bezstykové koleje a úprava stezek.

Souprava RUS 1000 S, která i s vozy pro logistiku měří 900 metrů, se v Česku představí už poněkolikáté. Loni v říjnu se podílela na rekonstrukci kolejí zkušebního okruhu ve Velimi, v roce 2018 pomáhal opravit severočeskou Švestkovou dráhu.

„Když se v roce 2006 objevila strojní technologie RU 800 S, mluvilo se o revoluci ve strojní rekonstrukci kolejí, protože při jedné vıluce stroj zvládl dva kompletní pracovní postupy. Teď ještě jeden přibyl. Efektivita práce RUS 1000 S je pořádná a nebude zcela jistě hned tak překonána,“ dodal Vostrı.

Údržbu kolejí si při nepřetržité vıluce objednala Správa železnic. Úsek navazuje na dokončovanou modernizaci železnice ze stanice v Hostivaři až po hlavní nádraží, kde vzniká železniční čtyřkolejná trať.