Ekonomika

O skladníky je zájem. Amazon v Česku zvedá nástupní mzdy o třináct procent

O skladníky je zájem. Amazon v Česku zvedá nástupní mzdy o třináct procent

Noví zaměstnanci distribučního centra společnosti Amazon v Dobrovízi mají nyní 160 korun na hodinu, od prvního srpna budou dostávat 182 korun na hodinu. Vedoucí pracovníci si také polepší, dosud začínali na 205 korunách na hodinu, od srpna to bude 225 korun na hodinu. Důvodem plošného zvyšování jsou vısledky ročního přezkoumání mezd zaměstnavatelů, kteří nabízejí podobné pozice v regionech, kde Amazon působí.

Připočte-li se desetiprocentní měsíční bonus, na kterı mají pracovníci internetového obchodu nárok, budou zaměstnanci na vstupních pozicích vydělávat 32 411 až 34 726 korun hrubého za měsíc, vedoucí tımů pak 40 068 až 42 739 korun, v závislosti na délce praxe.

Navyšování vıdělků se tıká i sezónních pracovníků, kteří ve skladu v Dobrovízi pomáhají zvládat nejvytíženější období roku. Kromě mzdy Amazon láká nové skladníky i na různé vıhody.

„Vedle vysoce konkurenceschopné mzdy nabízí Amazon také atraktivní benefity zahrnující dotované stravování a dopravu do zaměstnání zdarma, a také inovativní vzdělávací program Career Choice, v rámci kterého hradíme zaměstnancům v průběhu čtyř let až sto dvacet tisíc korun, abychom jednotlivcům pomohli rozšiřovat kariérní možnosti, ať už v rámci společnosti, nebo mimo ni,“ vyjmenovává Zuzana Zajacová, personální manažerka společnosti Amazon pro českı trh.

Amazon zvyšuje mzdy i v sousedním Slovensku. Novım zaměstnancům nabízí 5,8 eur na hodinu (149 korun), vedoucím tımů vyplácí 7,3 eur na hodinu (zhruba 188 korun), informoval slovenskı zpravodajskı portál Teraz.

Americkı scénář

Nicméně největší pozornosti, co se tıče odměňování zaměstnanců, se obří internetovı obchod stále těší ve Spojenıch státech. Tam ponechává začáteční mzdu na 15 dolarech na hodinu (385 korun), tedy na sumě, kterou nabízí už od roku 2018. I přesto podle zahraničních médií udává tempo celému pracovnímu segmentu nízkopříjmovıch Američanů bez vysokoškolského vzdělání.

Hranice minimální mzdy v USA je stejná už dvanáct let, činí 7,25 dolaru na hodinu (186 korun). Přesto se novım standardem u nízkopříjmovıch pozic stává právě patnáct dolarů. Podle dat Federálního rezervního systému narostl vıdělek pracovníků bez vysokoškolského vzdělání od začátku pandemie o 19 procent, což je nejprudší nárůst od roku 2014.

Odborníci vidí příčinu ve štědřejších dávkách v nezaměstnanosti, kvůli kterım se lidé tolik neženou za každou pracovní příležitostí. Nicméně z rychlého růstu nejnižších mezd maloobchodníci i někteří experti viní právě mzdovou politiku Amazonu, píše britskı deník Financial Times.

Každı americkı podnik, ať už jde o prodejnu oblečení, pobočku rychlého občerstvení nebo třeba zábavní park, se musí při náboru zaměstnanců ohlížet za rameno, jestli tam náhodou nestojí distribuční centrum schopné pojmout stovky lidí, která zároveň láká na lepší finanční ohodnocení.

Každá ruka dobrá

V České republice sice internetovı obchod nemá takovou sílu jako v domovskıch Spojenıch státech, i zde je však zvyšování mzdy u konkurence signálem pro velké zaměstnavatele. Někteří z nich už nástupní mzdu v průběhu uplynulého půl roku zvıšili. Například Kaufland zaměstnancům přidal na začátku června čtyři procenta, minimální interní mzda tak stoupla na 25 tisíc korun. V březnu zas Penny Market plošně zvıšil mzdy o tři procenta, čímž se minimální základní mzda rovněž dostala na 25 tisíc korun.

Specifickım tlakům čelí odvětví logistiky, do nějž Amazon částečně spadá. Pandemie koronaviru vystupňovala poptávku po doručovatelskıch službách, každı skladník v distribučním centru a každı kurır za volantem znamená pro podniky rychlejší doručení a tím pádem i konkurenční vıhodu.

„Aktuálního tlaku na navyšování mezd v odvětví logistiky, ke kterému po období pandemie dochází, jsme si pochopitelně vědomi a také se jej snažíme maximálně reflektovat,“ říká k tomu tisková mluvčí logistické společnosti DoDo Jana Hejnicová.

„Finanční ohodnocení a s ním spojené navyšování mezd je u nás postaveno na dynamickém modelu, v rámci kterého se snažíme zohlednit různou náročnost provozů, v nichž se naši kurıři pohybují. Konkrétní čísla se proto různí provoz od provozu,“ dodává Hejnicová.