Ekonomika

New York má Příčnou ulici. Otevřeli tu největší potterovský obchod světa

New York má Příčnou ulici. Otevřeli tu největší potterovský obchod světa

V obchodě je možné si koupit všemožné rekvizity a vırobky, které se objevují v populární filmové sérii natočené podle knih Rowlingové. Návštěvníci si rovněž mohou dát sklenici máslového ležáku nebo si zapózovat v botách poloobra Hagrida.

„Je to skutečně kouzelné,“ řekla Margaret Suarezová, jejíž přítel čekal ve frontě od šesté ranní místního času, tedy o čtyři hodiny dříve, než se obchod poprvé otevřel. Z krámu si nakonec odnesla hůlku patřící kouzelnici Belatrix Lestrangeové a malé umělohmotné postavičky.

Sedmadvacetiletı Ruben Juarez se svou manželkou zase přijeli až z Texasu vzdáleného několik tisíc kilometrů. „Jsme rádi, že jsme tady. Mám rád všechno, co se tıká Harryho Pottera,“ řekl s šálou na krku v červeno-zlatıch barvách, které patří koleji Nebelvíru v kouzelnické škole Bradavicích.

K mání je dokonce i hůlka Luciuse Malfoye.(28. května 2021)
Jsou zde k mání jak všechny díly původní ságy, tak i další potterovská literatura. (28. května 2021)
Návštěvníci si rovněž mohou dát sklenici máslového ležáku nebo si zapózovat v botách poloobra Hagrida. (28. května 2021)
6 fotografií

V třípatrovém obchodě o rozloze 2 000 metrů čtverečních mohou návštěvníci vidět rovněž telefonní budku, která v příbězích sloužila jako vstup na ministerstvo kouzel, a mohou si také vyzkoušet dresy na famfrpál, tımovı sport, při němž hráči sedí na létajících košťatech.

V obchodu nechybí ani samotné knihy, které patří mezi nejprodávanější na světě. Sága čaroděje Harryho Pottera má celkem sedm knižních dílů, jejich jednotlivıch vıtisků se přitom po celém světě prodalo dohromady přes půl miliardy, 180 milionů z nich jen ve Spojenıch státech.