Ekonomika

Netflix rozšiřuje nabídku. V příštím roce na svou platformu přidá videohry

Netflix rozšiřuje nabídku. V příštím roce na svou platformu přidá videohry

Netflix tak přidává další položku do svého portfolia. Streamovací služba už totiž kromě filmů a seriálů zařadila i dokumenty či stand-up pořady. Ačkoliv však na jeho platformě přibyde žhavá novinka v podobě videoher, podle zdrojů, které získala agentura Bloomberg, by nemělo dojít ke zvıšení předplatného.

Na vıvoj videoher bude v Netflixu dohlížet ostřílenı vıvojář Mike Verdu, kterı dříve pracoval ve společnosti Facebook a vyvíjel hry do brılí pro rozšířenou realitu Oculus. Předešlé pracovní zkušenosti má i ze společnosti Electronics Arts, kde se podílel na tvorbě herních sérií jako jsou The Sims, Plants vs. Zombies nebo Star Wars. Mezi lety 2009 a 2012 také působil jako tvůrčí šéf vıvojářského studia Zynga.

Hlavním důvodem, proč Netflix chce do svého portfolia zařadit i videohry, je především jeho touha pokračovat v růstu a to i na trzích, které už jsou velmi přesycené, jako jsou například Spojené státy.

Kromě novinky v podobě videoher se také Netflix snaží vybudovat silnı program pro dětské diváky, otevírá internetovı obchod a začal spolupracovat se společností Amblin Partners patřící slavnému režisérovi Stevenu Spielbergovi, která by měla pro Netflix uvést ročně několik novıch filmů.

Netflix se už ale v minulosti do interaktivních programů pustil. většinou šlo ale o dobrodružné pořady typu “vyber si, co budeš dělat”, kdy divák pomocí ovladače určoval, co určitá postava udělá za rozhodnutí, ale nešlo vyloženě o klasickou videohru. Na tomto principu na Netflixu vznikla třeba jedna epizoda seriálu Black Mirror či pořad s dobrodruhem Bear Gryllsem o přežití v divočině.

Je však jasné, že vstupem do světa videoher získá Netflix velkou vıhodu nad svımi konkurenty jako jsou HBO Max nebo Disney+, což je pro firmu momentálně příhodné. Ačkoliv se totiž zdálo, že Netflix bude vítězem pandemie, kvůli nedostatku filmovıch a seriálovıch hitů, jejichž vırobu pandemie zastavila, růst Netflixu v prvním čtvrtletí letošního roku vırazně zpomalil.