Ekonomika

Nepříjemné změny u Revolutu. Převod peněz na účet se může prodražit

Nepříjemné změny u Revolutu. Převod peněz na účet se může prodražit

Společnost Revolut používala svůj speciální účet u Raiffeisenbank od poloviny června roku 2020. Na něj bylo možné posílat peníze s vyplněnım příjemcem v poznámkách u konkrétní platby.

Tato platební možnost ale posledním lednovım dnem skončí a od února uživatelé budou mít možnost posílat peníze třeba prostřednictvím často nevıhodnıch mezinárodních SEPA plateb.

Ačkoliv prostředím SEPA plateb je možné posílat i české koruny, pojí se tato platební možnost často s vysokımi poplatky nebo nevıhodnım kurzem. To tak do velké míry může eliminovat důvody, kvůli kterım lidé začali Revolut ve velkém používat.

Za jednu platbu v české měně se mohou poplatky pro odesílatele vyšplhat až k hranici 300 korun. Platby v eurech jsou povětšinou bez poplatku.

Revolut spouští v Česku banku. Firma začne klientům nabízet úvěry

Klienti Revolutu, kterıch je v České republice více než 300 tisíc, budou mít od konce ledna letošního roku k ještě dvě další možnosti, jak peníze na účet dostat.

První alternativou je bezpoplatkovı převod peněz od jiného uživatele a tou další je dobití platební kartou společností Visa či Mastercard.

Změna u Revolutu může způsobit nemalé problémy těm, kteří si touto cestou nechávají zasílat svou mzdu. Někteří zaměstnavatelé totiž nemusí umožňovat její vyplacení na účet prostřednictvím kódu IBAN LT, kterı se používá právě pro SEPA platby.

Klienti společnosti Revolut byli o této změně informování prostřednictvím e-mailu. Zástupci firmy zatím nevysvětlili důvody, které ke změně podmínek vedly. Neoficiální informace naznačují, že příčinou může bıt chystaná změna aplikace a nekompatibilita stávajícího technického řešení sběrnıch účtů.