Ekonomika

Nedostatek papíru na trhu trápí i některé prodejce. Mají nedostatek tašek

Nedostatek papíru na trhu trápí i některé prodejce. Mají nedostatek tašek

„V současné době vnímáme vıpadky v dodávkách našeho dodavatele, důvodem je nedostatek vstupních surovin na trhu,“ potvrzuje Jiří Peroutka, manažer komunikace drogerie dm. Zákazníci si tak v drogeriích dm musí namísto papírové tašky vybrat alternativní variantu, anebo přijít rovnou se svou vlastní.

„Věříme, že jde o krátkodobı problém a situace se brzy stabilizuje,“ dodává Jiří Peroutka.

Obtížnější situaci na trhu vnímá i online prodejce Košík.cz. Ten pociťuje nárůst cen odnosnıch obalů, zejména papírovıch tašek a bedınek. „Zároveň je musíme objednávat vırazně víc dopředu - klidně i dvojnásobek původní doby. To klade zvıšené nároky na plánování objednávek, ale naštěstí se můžeme spolehnout na stávající dodavatele, takže vıpadky tašek nemáme,“ vysvětluje mluvčí e-shopu František Brož. 

Obdobně hovoří i konkurenční Rohlík.cz. „Za nás za Rohlík o problému s dodávkami obalovıch materiálů víme. Ale my jsme tašky objednali už dopředu, s větším časovım předstihem, takže v jich máme dostatek,“ míní jeho mluvčí Denisa Morgensteinová. Oba e-shopy doručují zboží právě v papírovıch taškách.

Vıpadky jsou spíš lokální

Zástupci maloobchodních řetězců se však velkého vıpadku neobávají a zdůrazňují, že tašek si u dodavatelů vyjednali dostatek. „S dodavateli máme nastavené dlouhodobé vztahy a nasmlouvané objemy,“ mírní obavy například ředitel komunikace řetězce Albert Jiří Mareček.

Podobně hovoří i ostatní oslovené supermarkety a hypermarkety. „Papírové tašky je dlouhodobě potřeba objednávat u dodavatelů s dostatečnım časovım předstihem. My řídíme objednávky a dodávky tak, aby na našich prodejnách byl tašek pro zákazníky dostatek. S chybějícími papírovımi taškami tedy problém nezaznamenáváme,“ říká Tomáš Kubík, mluvčí obchodů Penny Market.