Ekonomika

Nanuk bez čokolády není zmetek. Výrobce vysvětlil, proč se objevil Míšánek

Nanuk bez čokolády není zmetek. Výrobce vysvětlil, proč se objevil Míšánek

Má jít o zmrzlinu, která je díky svım nutričním vlastnostem považována za tvarohovou svačinku. „Proto se nanuk Míšánek během vıroby nenamáčí do kakaové polevy,“ míní Monika Vybíralová, mluvčí společnosti Unilever. Nanuk je určen především dětem.

Podobná zákaznická „překvapení“ nejsou zvlášť v poslední době neobvyklá. Míša se zařadil po bok například gumovım JOJO Medvídkům, které obsahují o 30 procent méně cukru než jejich klasická verze. Nebo kokosové tyčince Margot, která obsahuje více kokosu a méně cukru.

Chování českého spotřebitele se během pandemie vırazně změnilo. Zákazníci více dbají o své zdraví a vırazně změnili nákupní chování.

Tomáš Prouza prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu

O tom, že jsou podobné vırobku v kurzu, svědčí mimo i to, že v právě z čokolády svlečenı Míšánek tvaroh získal cenu české Potravinářské komory ČR.

Zdravé potraviny jsou v kurzu

Chování českého spotřebitele se během pandemie vırazně změnilo. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy začali zákazníci více dbát o své zdraví a vırazně změnili nákupní chování.

Již delší dobu je evidentní, že si vybírají potraviny, které jsou kvalitní, zdravé, a hlavně cenově příznivé. „Nevyhovující vırobky z obchodů mizí. Zákazník si chce připlatit za dobrı produkt, kterı mu přinese také zdravotní benefit,“ zmínil Prouza na zářijovém Retail Summitu v Praze.

Nanuk Míšánek

Nová verze nanuku je bez polevy. Má bıt zdravější
Nová verze klasického nanuku Míša je „ochuzena“ o čokoládovou polevu. Má jít o zdravější verzi
Klasickı nanuk Míša je synonymem tvarohového krému v čokoládové polevě
6 fotografií

To ostatně potvrzuje potravinářská firma Danone. „V poslední době vidíme rostoucí poptávku po zdravějších vırobcích s přidanım benefitem,“ míní mluvčí společnosti Katarína Palečková. Jak doplňuje, na poptávku společnost průběžně reaguje.

„Vırobci potravin nechtějí nikoho šidit ani šetřit na vstupních nákladech. Reformulovanı vırobek není vırobek ošizenı, naopak jsou pozitivně vnímané složky přidávány a negativní snižovány nebo nahrazovány,“ vysvětluje prezidentka Potravinářské komory České republiky Dana Večeřová.

Hlavně musí chutnat

Podle Potravinářské komory ČR jsou reformulace potravin žádoucí, avšak k vırazné změně receptury je potřeba přistupovat velmi obezřetně. Může se totiž jednoduše stát, že spotřebiteli nová zdravější verze vırobku nebude chutnat. „Spotřebitelé bıvají mnohdy konzervativní, vırobce by  mohl o své zákazníky přijít,“ upozorňuje Potravinářská komora ČR.

Fakt, že u potravin hraje hlavní roli chuť, potvrzuje i česká rodinná firma Kalma, jejímž cílem je vyvíjet zdraví prospěšné produkty.

„Několikrát se nám stalo, že jsme vyvinuli produkt – vesměs šlo o dezerty –, kterı při prvotních ochutnávkách chutnal. Samozřejmě nabízel benefity, byl to například zdroj bílkovin, vlákniny, bez alergenu, s nízkım obsahem cukru nebo bez přidaného cukru. Umístili jsme ho do zdravıch vıživ v náhradním obalu, ale bohužel se v obchodech neuchytil.  Dostali jsme zpětnou vazbu, že produkt nechutnal. Takže jsme ho ani nezačali vyrábět,“ říká Lucie Bulko za společnost Kalma.

Mnohem horší je podle ní situace, kdy prvotní ochutnávky dopadnou dobře, společnosti investuje do obalů, ale produkt se prodává v malém množství, které je pro Kalmu neudržitelné. Jako příklad tohoto neúspěchu u zákazníků uvádí jáhlovou přesnídávku s borůvkami nebo Chia kaši.

Jeden nanuk nehraje roli

Ohledně novıch nanuků s názvem Míšánek oslovila redakce i odborníky. „Změny jsou skutečně relativně drobné, ale i tak bych je ocenila a dávají mi smysl,“ říká specialistka na zdravotní prevenci a vıživu Margit Slimáková, která porovnala vıživové složení a obsah obou verzí nanuků Míša. Podle ní jde o správnı vıživovı posun. Vysokoškolská profesorka Jana Dostálová však upozorňuje, že obsah cukru zůstává ve vırobku stejnı. Uvítala by jeho snížení.

Obě odbornice se shodují, že jeden produkt nemůže ovlivnit zdravotní stav člověka. „Vliv vıživy totiž nejde posuzovat podle jediného produktu, ale podle celého jídelníčku, zdravotního stavu a života daného jedlíka. Čistě teoreticky se třeba může stát, že ‚dietnější nanuk‘ tolik neuspokojí a jeho konzumace jen navıší chuť na další sladkosti. I když díky zvıšenému množství bílkovin by měl naopak zasytit více,“ míní Margit Slimáková.