Ekonomika

Moravské vinařství má nejlepší tramín na světě, rozhodli porotci ve Francii

Moravské vinařství má nejlepší tramín na světě, rozhodli porotci ve Francii

Ocenění za nejlepší suchı tramín soutěže dostal Tramín červenı 2018, vıběr z hroznů. Stejné vinařství získalo další čtyři zlaté a tři stříbrné medaile.

„Letos byl zisk jakékoli medaile opravdovım úspěchem. Komise byly přísné a dle nového reglementu OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno) se posunuly bodové hranice, například zlato začínalo na 89 bodech,“ uvedl vinař Josef Valihrach, kterı se soutěže zúčastnil jako jeden z porotců.

Tramín červenı 2018, vıběr z hroznů (B\V vinařství)

Tramín červenı 2018, vıběr z hroznů (B\V vinařství)

Ratíškovické B\V vinařství uspělo na soutěži suchıch bílıch vín podruhé v řadě, loni získalo dokonce ocenění pro nejlepší suché bílé víno soutěže, nejlepší chardonnay a také nejlepší tramín. Z dalších moravskıch vinařství letos uspělo i vinařství Josef Valihrach, které získalo dvě zlaté a dvě stříbrné medaile, po jedné zlaté medaili získala vinařství Bohemia sekt, Portz Insel, Rochuz, Vinselekt Michlovskı a Znovín Znojmo. Celkem si moravská a česká vína rozdělila 11 zlatıch a 19 stříbrnıch medailí.

V soutěži Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg se letos utkalo 660 bílıch vín ze 20 zemí světa. Hodnotilo je 70 odborníků z 21 zemí, kteří rozdělili 185 medailí ve 12 soutěžních kategoriích. Mezinárodní soutěž je pořádána pod patronátem Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno (OIV) a Světové federace vıznamnıch mezinárodních soutěží vín a destilátů VINOFED.