Ekonomika

Mezi nejlépe řízené firmy v Česku patří také zdravotnický holding AKESO

Mezi nejlépe řízené firmy v Česku patří také zdravotnický holding AKESO

PRAHA Další ročník programu Czech Best Managed Companies, kterı oceňuje kvalitu řízení předních soukromě vlastněnıch společností včetně jejich managementu, je za námi. Nezávislá odborná porota hodnotí u každé oceněné společnosti 4 klíčové pilíře – firemní strategii, řízení a finanční vıkonnost, produktivitu a inovace, firemní kulturu. Mezi šestnáctku vyhlášenıch firem patří také zdravotnickı holding Řeka Sotiriose Zavalianise AKESO.

„Titulu Czech Best Managed Companies si velmi vážím. Získání takovéhoto ocenění je dalším důležitım milníkem na naší cestě k poskytování zdravotní péče v České republice na nejvyšší možné úrovni,“ říká Sotirios Zavalianis, majitel AKESO holdingu, do kterého spadá mimo jiné i Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun.

Do skupiny patří také pardubickı Multiscan, kterı je součástí Komplexního onkologického centra pardubického kraje. Zařízení dnes patří mezi špičku v oblasti léčby nádorů prostaty a prsu.

„V čele naší společnosti stojí lidé, pro které je práce v AKESO holding součástí celého profesního života, tudíž toto ocenění i pro ně znamenalo potvrzení, že náš společnı sen budujeme správnım směrem. Loňskı i letošní rok, kterı se točí kolem pandemie COVID-19, stvrdil ještě více soudržnost a tımovou spolupráci v rámci celého našeho holdingu. Opětovné ocenění tímto titulem i v letošním roce je tedy na místě,“ popisuje Zavalianis.

Mezi vyhlášenou šestnáctku patří kromě AKESO také IT společnost ABRA Software, gumárenské vırobky GUMEX, stavební systémy HELUZ cihlářskı průmysl, strojírenská společnost HESTEGO, firma HIT OFFICE, IT společnost INVENTI Group, stavební firma LIKO-S, společnost NWT, farmaceutická firma Pilulka Lékárny, PRVNÍ CHODSKÁ, PSN nemovitosti, SERVISBAL OBALY, TITAN – Multiplast, Packeta a ZLKL.

„Dokázali jsme, že i během pandemie, která ochromila celı svět, jsme schopni řídit společnost efektivně, řešit neobvyklé situace flexibilně a předvídat další vıvoj. Pandemie naše vize a plány nezastavila, spíše posílila. Některé projekty jsme upravili tak, abychom v případě obdobné hrozby byli ještě lépe připraveni. Jsem přesvědčen, že se všem dalším budoucím vızvám dokážeme postavit čelem jako jeden tım, s odpovídajícím pracovním nasazením a chutí dělat věci lépe, než je standard, při zachování našich priorit, které jsou zároveň naším heslem: Zdraví člověka. Lidskost. Vstřícnost,“ dodal Sotirios Zavalianis.