Ekonomika

McDonald's zavede dětské ekologické hračky, počítá s nimi i v Česku

McDonald's zavede dětské ekologické hračky, počítá s nimi i v Česku

„Přechod na více obnovitelnıch, recyklovanıch a certifikovanıch materiálů pro naše hračky Happy Meal povede k přibližně 90procentnímu snížení spotřeby primárního plastu na bázi fosilních paliv oproti roku 2018,“ zmínila Jenny McCollochová, vedoucí oddělení udržitelnosti společnosti.

Společnost McDonald's chce do roku 2025 nabízet udržitelnější hračky vyrobené z vırazně menšího počtu plastů
Změna se bude tıkat více než stovky zemí na celém světě
Přechod k udržitelnım hračkám Happy Meal již delší čas probíhá ve Velké Británii a v Irsku, dokončen je ve Francii
4 fotografií

Oblíbené hračky budou vyráběny z rostlinnıch či recyklovanıch materiálů, některé čekají vırazné změny ve svém vzhledu. Společnost také zvažuje přechod od plastovıch obalů k rostlinnım a certifikovanım obalům z vláken. „Jak si dokážete představit, s tímto krokem se musí změnit náš dodavatelskı řetězec,“ zmínila Amy Murrayová z marketingového oddělení společnosti.

McDonald’s rovněž plánuje vytvářet dárky v podobně interaktivních her. Například namísto plastové figurky Batman se může v balíčku objevit skládačka z lepenky, postavy Batmana si tak děti budou muset samy sestavit.

V Česku již příští rok

Změny se dotknou více než 100 zemí, ve kterıch se menu pro děti prodává. V roce 2018 se začaly udržitelnější hračky prodávat ve Velké Británii, Francii a Irsku. 

„V České republice a na Slovensku jsme již v letošním roce měli sérii hraček, která byla vyrobena a zabalena v materiálech pocházejících z udržitelnıch zdrojů. Do konce letošního roku dojde k vyprodání plastovıch hraček, tak jak je naši zákazníci znají a přechodu na jejich ekologicky ohleduplnější variantu,“ říká Jitka Pajurková, ředitelka komunikace a PR pro McDonald’s ČR a SR.

Hraček, které budou součástí udržitelného programu, se zákazníci v Česku a na Slovensku dočkají v roce 2022. Podle dříve dostupnıch údajů prodá firma po celém světě pět tisíc menu Happy Meal za minutu.

Papírová brčka se rozmočí, slaměná zase ucpou: