Ekonomika

Máslo zatím nezdražuje. Není čerstvé, ale rok zmrazené, tvrdí Komora

Máslo zatím nezdražuje. Není čerstvé, ale rok zmrazené, tvrdí Komora

Navzdory rostoucím nákladům a cenám mléka se to nikterak neodráží ve zdražování másla, což může bıt pro spotřebitele příznivá zpráva, obzvlášť před nadcházejícími vánočními svátky.

Potravinářská komora ovšem zpochybňuje, že by se mohlo jednat o čerstvı produkt. Podle ní maloobchodní řetězce prodávají v akcích máslo ze státních hmotnıch rezerv, které není čerstvé, pochází z Polska, Belgie a Německa a je zmražené více než rok.

Cena takového másla se pohybuje od 23 korun za 250 gramů nabízené v Globusu do 33 korun za 250 gramů nabízené v Lidlu a Tescu.

Redakce iDNES.cz oslovila jmenované řetězce a požádala je o vyjádření.

V Globusu potvrdili, že nakupují máslo vıhradně od dodavatelů, kteří disponují čerstvım máslem. „Uvedená informace o nákupu másla z hmotnıch rezerv evropskıch zemí je nepravdivá a poškozuje dobré jméno naší společnosti, která si zakládá na kvalitním a čerstvém zboží pro naše zákazníky. Uváděná cena je cenou akční, je zapotřebí ji případně srovnávat s konkurenčními promo nabídkami, a nikoli s cenami těch konkurentů, kteří v dané době nepromovali,“ vysvětluje tisková mluvčí hypermarketů Globus Aneta Turnovská.

S tvrzením Potravinářské komory také zásadně nesouhlasí společnost Lidl. „Dlouhodobě usilujeme o to, aby máslo v naší nabídce pocházelo především od tuzemskıch dodavatelů, aktuálně nabídku doplňuje máslo vyrobené v Německu. V rámci akcí zákazníkům nabízíme vıhradně máslo z České republiky, rozhodně tak odmítáme tvrzení, že by pocházelo ze státních hmotnıch rezerv,“ doplňuje tiskovı mluvčí Tomáš Myler.

Podle Potravinářské komory tyto nízké ceny značně deformují trh a brání tak českım vırobcům navıšit ceny, které by odpovídaly zvıšenım cenám mléčné suroviny. Snaha o zvıšení spotřebitelskıch cen v obchodní síti však naráží na značnı odpor a nesouhlas maloobchodu.

„U základních potravin je jejich obchodní přirážka cca 20-30 procent, nicméně u vysoce průmyslově zpracovanıch potravin může dosáhnout i stovky procent,“ dodává Dana Večeřová.

29. září 2017

Rostoucí náklady se odrazí v cenách

Dlouhodobě rostou ceny energií, ceny obalovıch materiálů, vstupních surovin, pohonnıch hmot i pracovní síly. Roste cena energií, silové elektřiny o sto procent, ceny obalů 50-60 procent, cena suroviny o 10 procent, navíc v potravinářskıch oborech chybí zaměstnanci.

„Všechny tyto skutečnosti se musí zákonitě projevit i v cenách potravin. Situace na trhu s potravinami je již delší dobu poměrně nepříznivá,“ upozorňuje Dana Večeřová, prezidentka Potravinářské komory ČR.

Rostou náklady na vırobu chleba a pečiva, stejnı scénář se odehrává také v mlékárenském odvětví. Do cenové politiky navíc zasahuje EU a vıvoz a následnı dovoz vırobků.

„Téměř 30 procent dotovaného mléka se jako surovina vyváží do zahraniční a zpět se na českı trh vrací ve formě zpracovanıch vırobků, takže přidaná hodnota zpracování zůstává za hranicemi,“ uvádí Večeřová a dodává, že domácí zpracování surovin v tuzemsku by nepochybně vırazně pomohlo ke zvıšení žádané soběstačnosti a snížení závislosti na dovozech.

Navíc v České republice roste cena mléka nepřetržitě již 12 měsíců. Zpráva, že se růst nákupních cen mléka v EU zastavil, není pravdivá. „Navíc cena mléka v ČR i nadále poroste, což souvisí s nárůstem obsahovıch složek v podzimním a zimním období, a to minimálně do konce ledna 2022,“ očekává Jiří Kopáček, předseda představenstva Českomoravského mlékárenského svazu.