Ekonomika

Léčebné lázně Jáchymov koupil investor z Emirátů. Hodnotu obchodu nezveřejnili

Léčebné lázně Jáchymov koupil investor z Emirátů. Hodnotu obchodu nezveřejnili

„Chodu jáchymovskıch lázní se tato změna nijak nedotkne,“ řekl generální ředitel Léčebnıch lázní Jáchymov Eduard Bláha. Bližší podmínky transakce společnost nezveřejnila. Lázně Jáchymov dosud stoprocentně vlastnila společnost Lázně Luhačovice.

Podle údajů z veřejného rejstříku firem se novım majitelem jáchymovskıch lázní stal Alí Fardán. V čele lázní zůstane Eduard Bláha a pokračovat bude i marketingová spolupráce s Lázněmi Luhačovice, a. s.

Léčebné lázně Jáchymov mají základní jmění 202 milionů korun. V loňském roce firma i přes pandemii koronaviru udržela kladnı hospodářskı vısledek a podle účetní uzávěrky vytvořila zisk 7,4 milionu korun po zdanění. V roce 2019 měly jáchymovské lázně zisk 57,8 milionu korun. Obrat firmy loni dosáhl 453,6 milionu korun, předloni to bylo 637,3 milionu korun.

Podle vıroční zprávy i letos se bude společnost potıkat s důsledky pandemie. „Předpokládáme velkou závislost na spolupráci s tuzemskımi zdravotními pojišťovnami. Nadále se budeme zaměřovat hlavně na tuzemskı trh a dobře cílenou obchodní a marketingovou strategií na trh Německa,“ uvádí se ve vıroční zprávě. Kvůli očekávanému propadu tržeb firma odloží investice.

Akciová společnost Léčebné lázně Jáchymov existuje od roku 1992 a navazuje na staletou historii lázní v Jáchymově. Pro léčbu využívá zdejší unikátní radonovou vodu. Novodobou tradicí pro Lázně Jáchymov je medicínské pojetí lázeňské péče.