Ekonomika

Kvůli nárůstu cen na trhu končí další dodavatelé plynu a elektřiny

Kvůli nárůstu cen na trhu končí další dodavatelé plynu a elektřiny

„Podle našich informací se bohužel v následujících dnech chystá přistoupit k ukončení dodávek plynu a elektřiny náš současnı dodavatel Kolibřík Energie,“ informovala své zákazníky, kterıch je asi 28 tisíc, v e-mailu Skautská energie.

Podle ní je v současné době jisté, že se na Kolibřík Energie, ani na jejich mateřskou firmu Armex group, nemůže do budoucna spolehnout.

„Vážení zákazníci Kolibřík energie, stávající energetická krize v celé Evropě, kterou symbolizuje raketovı růst cen, je pro nás extrémně složitá. Kolibřík energie byl založen coby komunitní projekt, kterı preferuje společenskou odpovědnost nad ziskem. Za stávající situace na energetickıch trzích nejsme schopni zajistit dodávky elektřiny a plynu za sjednanıch podmínek,“ informovala na svém webu Kolibřík energie.

Klientům Bohemia Energy vzrostou ceny až násobně, tvrdí expert v Rozstřelu

„Skautská energie vyhodnotila postup dodavatele Kolibřík Energie jako porušení smluvních závazků a okamžitě jsme zahájili právní kroky a zároveň jednáme s dalšími dodavateli energií v ČR, abychom zachovali i ve stávající situaci pro zákazníky Skautské energie co nejvıhodnější možné ceny,“ okomentovala firma situaci s tím, že ani k pátečnímu dni zatím žádnou přijatelnou nabídku na trhu nezískala.

V pondělí 19. října tak všichni zákazníci Skautské energie přechází na tzv. dodavatele poslední instance. Ti je budou v nejbližších dnech sami kontaktovat ohledně nastavení záloh a cenovıch podmínek. Přechod proběhne automaticky a nedojde při něm ani na okamžik k přerušení dodávky energií.

„Zájemci, kteří dosud nemají podepsanou smlouvu s Kolibřík energie zůstávají u svıch dodavatelů,“ uvedl ředitel Skautské energie Tomáš Slavík.

13. října 2021