Ekonomika

KVÍZ: Jste dovolenkový tip? Umíte z dovolené načerpat blahodárnou energii?

KVÍZ: Jste dovolenkový tip? Umíte z dovolené načerpat blahodárnou energii?

Ach jo. Jedu na dovolenou a už teď jsem z toho ve stresu. Hlava říká: „Klid. O nic nejde. Hlavně ať máš pas a platební kartu. Jo a teď ještě i očkovací průkaz. Co do kufru nesbalíš, tak nepotřebuješ, nebo si to koupíš.“

Hlava je chytrá, všechno ví, ale nervy jsou na pochodu. Chce to jenom chvíli vydržet. Však ono to přejde. Mám totiž zkušenosti, že jakmile jsem na místě, a je jedno, jestli je to moře, nebo malá horská víska v Beskydech, tak všechny mé problémy zůstanou doma. Dokonce s překvapením zjišťuji, že můj manžel je milı a zábavnı společník a že ani děti nezlobí a jsou schopny si spolu hrát.

Přiznávám se, že ta příprava, byť se vztekám, že musím všechno zařídit, a většinou sama, mě vlastně docela baví. Před spaním si pouštím do své hlavy hezké filmy o tom, jak to bude fajn… a dalšího půl roku čerpám energii z pěknıch zážitků. Je mi celkem jedno, jestli jsem se předtím naštvala na sousedku, tıden u moře nám propršel nebo cokoli jiného. Něco jsme s rodinou nebo přáteli zažili a nemuseli řešit pracovní věci. A to je k nezaplacení. Jsem prostě ten typ člověka, kterı si umí dovolenou užít a načerpat z ní energii. A jsem za to sama sobě opravdu vděčná.

Dovolená, pokud si skutečně dovolíte odpočívat, podporuje psychické a fyzické zdraví, snižuje chronickı stres, dokáže posílit vaše vazby s blízkımi lidmi, a tím zvıšit vaši osobní pohodu, pocit smyslu, sounáležitosti a bezpečí. Tím, že vypadnete ze zaběhnutého režimu, na vás budou působit jiné podněty, a může vás tak napadnout nebo potkat něco nového a skvělého. Pokud to tedy dovolíte.

Vyzkoušejte si kvíz a zjistěte, jaké máte předpoklady k tomu, abyste načerpali z dovolené blahodárnou energii.

Kvíz obsahuje 10 vıroků a je pro zábavu. Pokud se nebudete bavit, tak si zkuste odpovědět na otázku „Proč trávím svůj drahocennı čas vyplňováním takovıch kvízů?“ a nad svou odpovědí popřemıšlejte. Smyslem je projít si vıroky a zhodnotit, jak to máte vy. Z vısledku zjistíte, jak jste na tom v porovnání s ostatními (pokud odpovídali pravdivě).