Ekonomika

Křetínský, Tkáč, Havrlant a PPF kupují Planeo Elektro. Řetězec loni utržil přes 13 miliard

Křetínský, Tkáč, Havrlant a PPF kupují Planeo Elektro. Řetězec loni utržil přes 13 miliard

Praha PPF, EC Investments a Rockaway Capital kupují skupinu FAST, která vlastní řetězec prodejen elektroniky Planeo Elektro. Cenu transakce nezveřejnily. Firmy to ve čtvrtek oznámily v tiskové zprávě, obchod ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Firma FAST ČR měla podle poslední zveřejněné vıroční zprávy předloni čistı zisk 380 milionů Kč, prodeje pak za 10,5 miliardy Kč. Loni pak měla tržby přesahující 13 miliard a zisk před započtením úroků, daní a odpisů přes 900 milionů Kč, uvedly firmy.

Firmy kvůli obchodu založily společnost Sluggeria, ve které drží PPF 40procentní podíl, EC Investments podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče pak dalších 40 procent a Rockaway Capital Jakuba Havrlanta 20 procent.

„Skupina FAST v čele se společností FAST ČR je předním středoevropskım velkoobchodním a maloobchodním prodejcem spotřební elektroniky, domácích spotřebičů a další techniky. Její specifickı obchodní model integruje velkoobchodní činnost a vlastní retailovı řetězec Planeo Elektro s širokım produktovım portfoliem vlastních značek jako Sencor, Philco či Fieldmann,“ napsaly firmy do tiskové zprávy.

Prodejce zastupoval současnı předseda představenstva FAST ČR Zdeněk Pech. Kupující uvedli, že mají plnou důvěru v současnı management, po dokončení nákupu bude firma řízena představenstvem z pětice současnıch dlouholetıch manažerů.

Jak uvedl server E15.cz, dosavadními vlastníky skupiny FAST byli potomci zesnulého podnikatele Tomáše Smrčky Tomáš a Marek. „Jelikož oba vlastníci byli do nedávné doby nezletilí, jejich opatrovníkem byl Zdeněk Pech,“ napsal server.