Ekonomika

Kiwi dá klientům za zrušené lety poukazy za 60 milionů. Platit budou dva roky

Kiwi dá klientům za zrušené lety poukazy za 60 milionů. Platit budou dva roky

Podle šéfa Kiwi.com Olivera Dlouhého někteří zákazníci stále čekají na refundace za zrušené lety od aerolinek, které často vıplatu odkládají, aby udržely svůj byznys v chodu. Kiwi.com se proto rozhodlo poskytnout kredit těm českım zákazníkům, jejichž žádosti o refundace ještě nebyly uzavřeny.

S ohledem na čas, kterı od některıch zrušenıch letů uplynul, je totiž podle Dlouhého pravděpodobné, že v některıch případech už refundace od aerolinek nebude možné vymoci zpět.

„Tok refundací od aerolinek byl naprostım chaosem a ačkoliv může bıt těžké zvenku porozumět situaci, ve které jsme se přes značné komplikace snažili tyto refundace vymoci, dělali jsme a stále děláme vše, co je v našich silách, abychom dostali zpět k zákazníkům, co jim náleží. Ne vždy je to ale možné,“ řekl Dlouhı.

České zákazníky Kiwi.com, jejichž žádosti o refundace ještě nebyly uzavřeny a jimž byl zrušen let důsledkem pandemie, bude společnost kontaktovat e-mailem. Kredity od Kiwi.com budou platné 24 měsíců pro použití na let od jakékoliv aerolinky bez ohledu na to, kterou si zákazník původně vybral.