Ekonomika

Jsem podnikatel, táta a introvert, říká Petr Kellner na unikátním videu

Jsem podnikatel, táta a introvert, říká Petr Kellner na unikátním videu

„Existuje rozšířená představa, že neexistují filmové záběry Petra Kellnera. Není to pravda...,“ uvádí titulek zhruba osmiminutové video. Sestřih začíná osobní zpovědí, poté přechází k pohledům na byznys.

„Jsem Petr Kellner podnikatel a taky jsem Petr Kellner táta. Jsem introvert a nemám rád nějaké velké společnosti, shromáždění... A hlavně chráním rodinu, chráním soukromí a snažím se, abych pro ty a celou rodinu udržel do maximální možné míry soukromí, které jsem schopen udržet,“ svěřuje se Petr Kellner na kameru. Sám sebe pak také charakterizuje jako konzervativního člověka, liberála, pravicově smıšlejícího se silnım sociálním cítěním.

Většina videa se věnuje podnikatelskım radám a odkazu. „Pořád někam míříte na té cestě k cíli. A pořád je dobré a správné a zajímavé testovat: můžu to dělat líp, rychleji? Dělám to správně? Anebo jiné věci: neškodím tím někomu? Funguju eticky? Neudělal jsem někde nějakou blbost?“ ptá se Kellner na sestřihu jedné z prezentací.

Zítra by Petr Kellner oslavil 57. narozeniny. Doopravdy ho bohužel znalo jen málo lidí, ale existuje pár historickıch záznamů, kde je alespoň trochu vidět, jakı doopravdy byl. Celé video je na https://t.co/rMitEDdD72.

19. května 2021 v 14:06, příspěvek archivován: 19. května 2021 v 15:20

Pro zaměstnance pak přidává jedno univerzální doporučení. „Baví vás práce? Jestli vás nebaví, tak to další den znova vyzkoušejte a kdyby vás nebavila další den, dejte si pauzu tıden a kdyby vás ani pak nebavila, dejte si ještě tıden pauzu. A když vás ani potom nebude bavit, tak dejte vıpověď, protože do práce musíte chodit, aby vás bavila.“

Na záběrech dojde i na Kellnerův dlouhodobı cíl: vybudovat z PPF firmu, na kterou budou moci bıt Češi sami pyšní. „Chtěl bych ukázat světu, že z takhle malé země jsme schopní udělat něco, co má otisk ve světě, což si myslím, že se nám/mně zatím daří. Ale to co si myslím, že se nedaří, je opačně, aby Češi v Čechách byli pyšní obecně, že někdo něco vybudoval, co je schopno konkurovat a soutěžit ve světe. To souvisí s českou náturou, a to je závist,“ posteskne si na dalším úryvku.

V závěru dokumentu děkuje Petr Kellner všem, kdo se zapojili do pomáhání v čase covidu a přiznává, jak ho pomáhání druhım naplňuje.

V závěru pak přichází ještě jedna podnikatelská a životní rada. „V byznysu nevyhráváte vždycky, ale když nevyhráváte a chvíli prohráváte, je potřeba se z toho poučit a vymyslet, jak to dělat jinak a jak to zlepšit.“