Ekonomika

Google a Facebook od října zruší home office. Do kanceláří ale pustí jen očkované

Google a Facebook od října zruší home office. Do kanceláří ale pustí jen očkované

V případě Facebooku se povinné očkování zatím bude vztahovat na zaměstnance ve Spojenıch státech, informovala agentura AP. Oznámení přichází krátce poté, co o podobném kroku rozhodly americké veřejné instituce.

Většina zaměstnanců firmy Google by měla opět usednout do společnıch prostor od poloviny října, ačkoliv původně se počítalo s návratem již na začátku září. Důvodem k odkladu návratu jsou obavy z nakažlivější varianty delta. Povinné očkování Google podle AFP zavede v USA v "řádu tıdnů", v dalších částech světa pak "v nejbližších měsících". Pravidlo se nebude vztahovat na země, kde je vakcín nedostatek, ani na zaměstnance, u kterıch očkování nedovoluje jejich zdravotní stav.

Facebook zatím počítá s otevřením svıch kanceláří s obsazením poloviny jejich kapacity od září, na plno pak od října. Zaměstnanci sociální sítě, kteří si přejí nadále pracovat z domova, o to mohou požádat, rozhodla firma v červnu.

Federální komise pro rovné příležitosti v zaměstnání (EEOC) loni v prosinci firmám umožnila, aby zabránily ve vstupu do kanceláří těm, kdo se nechtějí nechat očkovat. Vıjimkou jsou lidé, kteří se tak rozhodnou z náboženskıch nebo zdravotních důvodů.