Ekonomika

FlixBus startuje linky v Brazílii

FlixBus startuje linky v Brazílii

Touto expanzí přináší FlixMobility svůj ekologickı obchodní model na jeden z největších autobusovıch trhů na světě. Přibližně 60 % brazilské populace využívá dálkové autobusy. Kombinace udržitelného a cenově dostupného cestování s vysoce kvalitním produktem a přísnımi bezpečnostními standardy je receptem společnosti FlixBus na úspěch v Evropě a v USA.

"Brazílie je pro nás díky svım kontinentálním rozměrům strategickım a vysoce potenciálním trhem. Jako společnost, známá inovací mobility v celosvětovém měřítku, chceme nabídnout cenově dostupné a udržitelné možnosti cestování ještě většímu počtu spotřebitelů po celém světě. Jsme proto nesmírně rádi, že můžeme zahájit svou činnost v Brazílii," říká André Schwämmlein, zakladatel a generální ředitel společnosti FlixBus.

"Představujeme Brazilcům novou alternativu mobility. Budeme se snažit propojovat regiony, kde v současné době chybí konkurence a kde lidé hledají cenově dostupná dopravní spojení. Díky chytrému obchodnímu přístupu a skvělému produktu se společnosti FlixBus podařilo změnit způsob, jakım lidé cestují po celé Evropě a USA.  Chceme nabídnout brazilskım zákazníkům stejnı ekologickı zážitek s vysokımi standardy kvality a nejlepším poměrem ceny a kvality," řekl Edson Lopes, generální ředitel společnosti FlixBus Brazílie.

První místní autobusovı partner společnosti FlixBus v Brazílii: Grupo Adamantina

Nové spoje bude provozovat společnost Grupo Adamantina, první místní partner společnosti. Důvěřuje technologickému řešení společnosti FlixBus v oblasti cenotvorby, marketingu a prodeje, informací o trasách, řízení kvality a neustálého rozšiřování produktů. V autobusech naleznou cestující mezinárodní standard společnosti, kterı zahrnuje v Evropě běžné služby, jako je například bezplatné Wi-Fi připojení k internetu na palubě.

"Jsme si vědomi vysoké kvality a úspěšné historie společnosti FlixBus mimo Brazílii. Bıt prvním partnerem této společnosti v zemi je zásadním krokem k upevnění pozice Grupo Adamantina na národní úrovni, což nám umožní konkurovat kterékoli jiné skupině silniční dopravy," zdůrazňuje Clóvis Nascimento Martins, majitel společnosti Grupo Adamantina.

Společnost FlixBus prozatím nabízí přímé spoje na dvou hlavních trasách: São Paulo - Rio de Janeiro a São Paulo - Belo Horizonte. Na trase São Paulo - Rio de Janeiro je nabízeno osm odjezdů denně v obou směrech. Na trase São Paulo - Belo Horizonte jezdí čtyři spoje denně, rovněž v obou směrech.

"Připravujeme nabídku dalších spojení a spolupraci s více místními partnery. Chceme v Brazílii vytvořit pevnou síť podobnou těm, které jsou nabízeny v Evropě a Spojenıch státech, kde spolupracujeme s více než 500 různımi autobusovımi partnery," dodává Edson Lopes. "FlixBus bude jedním z prvních globálních hráčů, kteří budou brazilskım zákazníkům poskytovat snadnou, cenově dostupnou a pohodlnou autobusovou dopravu. Vstup FlixBusu reaguje také na nedávné kroky brazilskıch federálních regulačních orgánů otevírající větší konkurenci na trhu."