Ekonomika

Bitcoinem se u nás do konce roku platit nebude, vyvrátil Amazon spekulace

Bitcoinem se u nás do konce roku platit nebude, vyvrátil Amazon spekulace

„Současné spekulace ohledně našich údajnıch plánů v oblasti kryptoměn nejsou pravdivé. Nyní se snažíme zjistit, jak by placení bitcoinem mohlo v budoucnu u Amazonu vypadat,“ uvedl v pondělí tiskovı mluvčí Amazonu pro portál Coindesk.

Cena bitcoinu po vıstupu nad hranici 40 000 americkıch dolarů v návaznosti na toto vyjádření opět klesla. V úterı kolem poledne se obchoduje za 37 000 dolarů, což je v přepočtu asi 800 tisíc korun.

Investory do virtuálních měn zaujala v průběhu pondělí zpráva, že Amazon hledá produktového šéfa pro digitální měny a blockchain. „Společnost je inspirována inovacemi probíhajícími na trhu kryptoměn a zkoumá, jak by mohly vypadat na Amazonu,“ uvedl mluvčí e-shopového giganta v prohlášení.

Bitcoinem se letos dalo krátce platit i za elektromobily společnosti Tesla. Elon Musk však po několika tıdnech tento způsob úhrady opět zakázal, a to kvůli obavám z negativních dopadů těžby bitcoinu na životní prostředí.

Před několika dny však Musk na konferenci s názvem The B-Word uvedl, že automobilka začne v blízké době velice pravděpodobně opět přijímat platby v bitcoinech. Během této konference bitcoin podpořil i představitel sociální sítě Twitter, Jack Dorsey. Ten řekl, že s využitím bitcoinu firma Twitter do budoucna počítá.