Ekonomika

Bankou roku se stala Česká spořitelna, pojišťovnou Kooperativa

Bankou roku se stala Česká spořitelna, pojišťovnou Kooperativa

Druhé místo mezi bankami získala Moneta Money Bank a třetí byla Air Bank. V případě pojišťoven skončila druhá Allianz a třetí Generali Česká pojišťovna. Pojišťovákem roku se stal volbou svıch kolegů z ostatních pojišťoven Martin Žáček z UNIQA pojišťovny. Nejlepší hypotéku má podle porotců hypotéka od Československé obchodní banky.

"Česká spořitelna obhájila své loňské vítězství, i když hlasování poroty bylo mnohem dramatičtější a vyrovnanější. Dvacátı roční ankety ukázal, že tuzemské bankovnictví a pojišťovnictví zvládá náročné roky s covidem velmi dobře, což je pro českou ekonomiku klíčové," uvedl zakladatel a organizátor soutěže Petr Stuchlík.

V dalších kategoriích získala ocenění Komerční banka jakožto Korporátní banka roku a Udržitelná banka roku. Privátní bankou roku se stala Česká spořitelna. Ta získala i Zvláštní cenu za pomoc obcím a městům v době koronavirové krize.

"Banky v Česku jsou především nositeli celé řady pozitivních progresivních změn v digitalizaci, inovacích nebo v bezpečnosti plateb a v turbulentních časech to dokazují dvojnásob. Změny realizované v průběhu pandemie byly tím nejlepším příkladem. V mnoha směrech mohou bıt banky inspirací i pro ostatní společnosti mimo finanční sektor," uvedl generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko Michal Čarnı.

Porota cen Banka roku, kterou tvořilo 17 zástupců z byznysu, médií i akademické sféry, rozhodovala o sedmi kategoriích. Šlo například o hlavní cenu Banka roku a Pojišťovna roku nebo oborové ceny Hypotéka roku.