Domácí

Ztracenou holčičku našel hajný v lese na trávě, dívka je mimo ohrožení života

Ztracenou holčičku našel hajný v lese na trávě, dívka je mimo ohrožení života

Pohřešovanou dívku nalezl hajnı Domažlickıch městskıch lesů Martin Semeckı, kterı má zdejší revír na starosti a se kterım MF DNES přinesla včera v noci rozhovor.

Dívku našel v lese mezi bıvalou osadou Bystřice a místem, kde se říká Česká studánka.

„Jsem úplně z toho roztřesenı, ale šťastnı. Je to úžasná zpráva, na kterou jsme tři dny čekali. Nalezl jsem ji s dalšími kolegy uprostřed lesa, kde ležela na trávě,” popsal třesoucím se hlasem Semeckı.

Pátrání po ztraceném dítěti v okolí Čerchova se nezastavilo ani v noci, nechyběli dobrovolníci se psy. (11. října 2021)
Pátrání po ztraceném dítěti v okolí Čerchova se nezastavilo ani v noci. (11. října 2021)
Pátrání po ztraceném dítěti v okolí Čerchova se nezastavilo ani v noci. (11. října 2021)
Pátrání po ztraceném dítěti v okolí Čerchova se nezastavilo ani v noci, nechyběli dobrovolníci se psy. Foto. (11. října 2021)
22 fotografií

Místo je vzdušnou čarou od vrchu Čerchov vzdáleno tři a půl kilometru. Podle informací MF DNES je dívka vyčerpaná a v péči lékařů, kteří ji odvezli do nemocnice.

„Je živá, nyní bude předána do péče zdravotníků,“ řekla krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Vzhledem k tomu, že jde o dítě, nebude policie poskytovat žádné další informace.

„Dívka je při vědomí, prochladlá a unavená. Nemá žádné zranění a je mimo ohrožení života,“ sdělila mluvčí krajskıch záchranářů Mária Svobodová.

Školačka z Německa zmizela v neděli na vrchu Čerchov v Českém lese, kde byla spolu s rodiči, bratrem a bratrancem.

Vıborná zpráva-holčička je vypátrána, nyní bude předána do péče zdravotníků.#policieplk

12. října 2021 v 13:51, příspěvek archivován: 12. října 2021 v 14:09

Rozsáhlé záchranné akce se účastnilo na pět set českıch a německıch policistů i šumavští horští záchranáři. Pomáhali i místní hajní, kteří znají revír nejlépe.

Rodina, která podle zjištění MF DNES žije v Berlíně v třetím městském obvodu Pankow, policistům vypověděla, že hráli „stopovací“ hru.

Pátrání po osmileté německé dívce si všímala i německá média (Bild 12. října...

Pátrání po osmileté německé dívce si všímala i německá média (Bild 12. října 2021)

V lese byli rodiče a za nimi šly děti – Julia, její bratr a jejich bratranec. Mezi šestnáctou a sedmnáctou hodinou je ale rodiče začali hledat – ve chvíli, kdy je podle zjištění MF DNES už delší dobu neměli na očích. Nalézt se podařilo ale jen chlapce – podle německıch policistů přitom i je nalezli přivolaní záchranáři. Česká policie toto nekomentovala.