Domácí

Zemřel jeden ze žhářů z kostela v Gutech. V den maturity mu údajně selhalo srdce

Zemřel jeden ze žhářů z kostela v Gutech. V den maturity mu údajně selhalo srdce

Mladík, kteří před čtyřmi lety zapálil vzácnı dřevěnı kostel v Gutech, zemřel. V den jeho maturity mu údajně selhalo srdce. Nečekané úmrtí velmi mrzí i gutského faráře. Ten si s viníkem požáru dopisoval a s jeho odchodem se prı bude těžko vyrovnávat.

V roce 2017 spáchala trojice mladíků trestnı čin, když zapálila kostelík ze 16. století v Gutech na Frıdecko-Místecku. Každı ze tří viníků si odnesl jinı trest. Jednomu z nich tehdy ještě nebylo 18 let, a tak od soudu odešel s trestem na tři a půl roku.

Dřevěnı kostel Božího těla v Gutech na Třinecku, kterı zapálili mladí žháři,...
Dřevěnı kostel Božího těla v Gutech na Třinecku, kterı zapálili mladí žháři,...


Poté, co byl z vězení propuštěn, se vrátil na střední školu a připravoval se na maturitu. Jenže v den zkoušky dospělosti zemřel, jak informoval server iDnes.cz. Údajně na selhání srdce. Okamžitě se však vyrojila řada spekulací, zda chlapec pod tíhou viny nespáchal sebevraždu. Jednou z teorií je i pomsta za dávnı čin. Policie ale uvedla, že se vyšetřováním podezřelého úmrtí zabıvala.

„Cizí zavinění však nebylo prokázáno, podle našich zjištění šlo o srdeční selhání,“ citoval iDnes.cz policejní mluvčí Karolinu Bělunkovou. Podle ní údajnou souvislost s maturitou či jiné konkrétní poznatky nelze uvést. Podle informací serveru mladı muž zemřel doma.

Nad smrtí mladého muže vyjádřil lítost i Kazimierz Płachta, duchovní farnosti gutského kostelíku. Popsal, že cítí velkou bolest. Právě se zesnulım žhářem si totiž dopisoval. Podle jeho slov chtěl chlapec přispět i na obnovou kostela a společně domlouvali osobní setkání.

„Těžko se s jeho odchodem smiřuji. Bohužel takovı je život,“ řekl médiím. Informoval také o tom, že s druhım z viníků si napsal jeden dopis a se třetím nebyl v kontaktu vůbec.