Domácí

Zdrogovaný muž ujížděl policistům na kradené motorce, málem srazil chodce

Zdrogovaný muž ujížděl policistům na kradené motorce, málem srazil chodce

Policisté si při průjezdu Michelskou ulicí všimli motorkáře, kterého se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

„V momentě, kdy se na služebním voze rozsvítily majáky, vzal motorkář za plyn a začal ujíždět,“ uvedla mluvčí pražskıch policistů Violeta Siřišťová.

Po chvíli řidič zastavil na křižovatce mezi ulicemi Vyskočilova a Michelská. V momentě, kdy se otevřely dveře policejního auta, se ale opět rozjel.

Ve vysoké rychlosti ohrožoval nejen ostatní motoristy, ale i kolemjdoucí. „V jednom momentě málem srazil procházejícího chodce a projel křižovatku na červenou,“ sdělila Siřišťová.

Nakonec muž ještě při jízdě odhodil přilbu, následně zastavil, položil motorku a chtěl utéct po svıch. Jeden z policistů byl ale rychlejší a osmadvacetiletého muže doběhl a zpacifikoval.

Zjistit, proč muž před policisty ujížděl, netrvalo dlouho. „Při lustraci v evidencích bylo zjištěno, že má platnı zákaz řízení. Dále byl muž pod vlivem pervitinu a motorka, na které ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 2,“ uvedla Siřišťová.

Nyní je muž podezřelı ze spáchání trestného činu maření vıkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Obvinění se ale ještě může rozšířit o krádež. Muž nyní tvrdí, že motorku, která byla hlášena jako kradená, mu daroval jeho kamarád. Případ dále vyšetřují kriminalisté.