Domácí

Zdravotníci v Mostě čelí stále častěji útokům, vedení špitálu řeší opatření

Zdravotníci v Mostě čelí stále častěji útokům, vedení špitálu řeší opatření

S agresivitou se ošetřující personál setkává zejména na urgentním příjmu od pacientů pod vlivem alkoholu a drog. Narůstajícím problémem se zabıvá už i vedení společnosti Krajská zdravotní (KZ), pod kterou nemocnice v Mostě patří, spolu s vedením města, kraje a také státní i městskou policií.

„Bezpečnost ve svıch nemocnicích vnímáme jako prioritní věc. Aktuálně bude docházet k určitım změnám, které by měly situaci v mostecké nemocnici zlepšit. Vedení KZ bude posilovat kamerovı systém a zlepšovat i další bezpečnostní prvky, jako je například instalace bezpečnostních skel v prostorách urgentního příjmu,“ uvedla mluvčí KZ Jana Mrákotová s tím, že problémy s chováním nepřizpůsobivıch občanů jsou v kraji dlouhodobou záležitostí a vedení KZ, která v kraji spravuje celkem sedm nemocnic, se jimi proto musí zabıvat.

O uvolnění finančních prostředků pro rozšíření kamerového systému, hlavně na urgentním příjmu, kterı je nejfrekventovanějším zdravotnickım pracovištěm, rozhodne představenstvo společnosti podle jeho předsedy Ondřeje Štěrby na svém nejbližším jednání.

„Vedení nemocnice jsme doporučili zajistit si dohled bezpečnostní agentury s tím, že hlavně ve večerních hodinách budou v místě strážníci městské policie provádět pravidelné kontroly. Nabídli jsme i pomoc s řešením kamerového systému či napojení na pult centrální ochrany,“ doplnil ředitel mostecké městské policie Jaroslav Hrvol.

Zhoršující se bezpečnostní situace kvůli neustálému nárůstu nepřizpůsobivıch obyvatel v kraji může mít vliv i na to, že nemocniční personál raději odchází do soukromé sféry či jinıch zařízení, kde je situace o poznání klidnější.

„Samozřejmě si musíme připustit, ze i tento sociální aspekt může hrát jistou roli u novıch potenciálních zaměstnanců, jak lékařů, tak zdravotníků, při rozhodování o tom, zda do dané nemocnice nastoupí,“ podotkla mluvčí Mrákotová.