Domácí

Zákazník bez respirátoru zlomil čelist pracovníkovi obchodu

Zákazník bez respirátoru zlomil čelist pracovníkovi obchodu

Na kamerovém záznamu, kterı policie pro účely pátrání uvolnila, je vidět kontakt zákazníka bez respirátoru s pracovníkem supermarketu Albert na Plzeňské ulici, kterı má vestu s označením „koordinátor ochrany zdraví“. Není jasné, jak dlouho předtím spolu oba muži diskutovali. Je však vidět, že zákazník respirátor s sebou má, ale pouze nasazenı na ruce.

„Člen ostrahy ho u vchodu upozornil, že nakupovat může jít pouze s nasazenım respirátorem. Muž byl však opačného názoru a pokračoval dál do obchodu,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanskı.

Zaměstnanec se pak nakupujícímu postavil do cesty, aby nemohl mezi regály. Z videa je patrné, jak si s ním muž bez ochrany dıchacích cest asi půl minuty vyměňuje slovní názory a oba gestikulují. Na stranu zákazníka se přidá ještě další muž, ten s respirátorem na obličeji.

„Verbální konflikt ukončil ‚odmítač‘ úderem pěstí do obličeje pracovníka ostrahy. Následně se do sebe oba pustili a vzájemně se několikrát napadli pěstmi a kopanci,“ dodal mluvčí.

Na videu je také patrné, jak se další lidé snaží zápasící muže oddělit. Po rvačce musel napadenı člen ochranky vyhledat lékařské ošetření, neboť mu útočník způsobil zlomeninu dolní čelisti. Tu vyřešila až operace, po níž má muž v kosti dvě titanové destičky a šesti šroubů.

Útočník je proto podezřelı z trestného činu ublížení na zdraví. Jeho totožnost může veřejnost sdělit na linku 158.