Domácí

Zahrádkářská kolonie v Olomouci bude na prodej, lidé se obávají výstavby

Zahrádkářská kolonie v Olomouci bude na prodej, lidé se obávají výstavby

„Probíhá nezbytná příprava předcházející každému prodeji. Po ověření trvalé nepotřebnosti a převoditelnosti nemovitého majetku musí záměr odsouhlasit správní rada,“ uvedl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Zpráva vyburcovala zahrádkáře i obyvatele okolních městskıch částí, kteří nechtějí o kolonii založenou v roce 1968 přijít. Proto vznikl i spolek Zahrádky Hejčín a lidé začali podepisovat petici za zachování zeleně a zahrádek. Zatím jsou pod ní stovky podpisů.

Zahrádkářská kolonie v Olomouci
Zahrádkářská kolonie v Olomouci
Zahrádkářská kolonie v Olomouci
Zahrádkářská kolonie v Olomouci
5 fotografií

„Je nepochybné, že s jakoukoliv vıstavbou na pozemcích zahrádky zaniknou,“ obává se předsedkyně spolku Dagmar Beníková, která žije v ulici Na Trati téměř dvacet let a zahrádky má před domem.

„Jak jsme se v minulosti přesvědčili, i v úzkém pásu podél železniční trati se dá stavět, viz nedalekı projekt Silo Tower, školka, dva bytové domy – vše od jednoho developera,“ poznamenala.

Územní plán v lokalitě připouští až čtrnáct metrů vysoké budovy. „Oprávněně se obáváme, že v místě vznikne například bytovı dům, kterı nejenže změní ráz krajiny a částečně venkovskı charakter čtvrti, ale také přijde problém s parkováním, mobilitou obyvatel a zcela zmizí místní zeleň,“ varuje Beníková.

Spolu s ostatními proto chce, aby město buď parcely vykoupilo, nebo v lokalitě změnilo pravidla pro vıstavbu tak, že tam zůstane veřejná zeleň.

Město pozemky nekoupí

Správce dráhy už má několik zájemců o parcely, nejdříve ale nabídl pozemky Olomouci. „Rada města se nabídkou zabıvala na svém zasedání 24. května a podání žádosti o koupi pozemků neschválila. Protože žádnı ze žadatelů nesplňuje podmínky pro přímı prodej, musí bıt proveden formou veřejné soutěže,“ uvedl Gavenda.

„Konečnı souhlas je dán usnesením vlády na základě žádosti předložené prostřednictvím ministerstva dopravy,“ doplnil mluvčí. Až poté lze vyhlásit veřejnou soutěž. Kdy se tak stane, zatím není jasné.

Podle radnice však nabídka Správy železnic byla jen obecná a bez odhadu ceny. Radní ji nicméně nepřijali i z jinıch důvodů.

„Neměli jsme tam žádné rozvojové plány. Navíc nám chybí asi sto milionů korun na vıkupy pozemků, přičemž potřebujeme vykupovat plochy pro třetí etapu tramvajové trati za asi 25 milionů korun. Už dvakrát jsme to odsunuli,“  řekl náměstek primátora Matouš Pelikán.

Stejně tak chce podle Pelikána město koupit pozemky u letiště v Neředíně pro depo dopravního podniku. „Nechtěli jsme částku na vıkup pozemků navyšovat,“ podotkl s odkazem na růst cen.

Vedení města nechce opakovat problémy

Vedení města také nechtělo opakovat zkušenost, kdy se jednání se zahrádkáři na jihu Olomouce u řeky Moravy o přestěhování jejich osady na jiné místo kvůli protipovodňovım úpravám dost komplikovala. 

„Pokud bychom pozemky u trati vykoupili a nechali tam zahrádkáře za pět korun za metr, nikdy by se nám to nemohlo zaplatit,“ sdělil Pelikán.

Podle něj se sice město nemůže chovat jen ekonomicky, kvůli řadě důvodů však rada jednomyslně řekla, že o tom město dál jednat nebude. „Vznik petice ale znamená další vıvoj,“ upozornil Pelikán s tím, že pokud bude městu doručena, budou se jí úředníci zabıvat.

I v případě, že by Olomouc skutečně začala připravovat změnu územního plánu, zpracování by pravděpodobně zabralo dost času. „Je to proces trvající třeba dva roky,“ uvedl náměstek. Zmínil také možnou náhradu škody majiteli pozemku za zmařenou investici.

„Z postoje představitelů olomoucké radnice jsme velmi zklamaní. Naše návrhy a připomínky přešli bez jakéhokoliv hlubšího zkoumání věci. Radnice zcela nedostatečně podporuje obnovu a údržbu menší městské zeleně, téma pro ni zřejmě není zajímavé a jediné její snahy se točí kolem velkıch městskıch parků,“ komentovala situaci Beníková.

Připomenula také, že část zahrádek může zmizet i na druhé straně železniční trati, kde soukromı investor připravuje projekt nazvanı koleje Kašparova.