Domácí

Záchytné parkoviště na Černém Mostě vyjde na 50 korun, Hostivař bude zdarma

Záchytné parkoviště na Černém Mostě vyjde na 50 korun, Hostivař bude zdarma

Cena parkovného byla nastaveno podle magistrátního systému rozdělení parkovišť do zón, a to podle vzdálenosti od centra města a podle dostupnosti veřejné dopravy. Parkoviště P+R Černı Most tak bylo zařazeno do zóny označené dvojkou a parkoviště v Hostivaři do nuly. V Hostivaři budou řidiči moci stát maximálně 12 hodin.

Na Černém Mostě bude mít parkoviště 880 míst a v současné době je podle dokumentu krátce před kolaudací. Dům má vyjít na zhruba půl miliardy korun. V Hostivaři bude parkoviště v Dolnoměcholupské ulici nedaleko železniční stanice Praha-Hostivař na ploše o délce 300 metrů a šířce 15 metrů. Ze 78 stání budou čtyři určena pro držitele průkazu ZTP.

Na území Prahy je asi dvacítka záchytnıch parkovišť a provozuje je městská firma Technická správa komunikací (TSK). Vedení města od srpna 2021 zvedlo cenu stání na většině záchytnıch parkovišť.

Na čtyřech budou lidé za denní stání platit 100 korun a na devíti 50 korun. Zbylıch sedm, která nejsou hlídaná, jsou na 12 hodin zdarma. Dosud řidiči na všech parkovištích kromě jednoho za den zaplatili 20 korun.

5. února 2021