Domácí

Začala miliardová dražba Paláce Broadway, přihazuje se nejméně 200 tisíc

Začala miliardová dražba Paláce Broadway, přihazuje se nejméně 200 tisíc

Aukce mohla ráno začít, protože kauci 20 milionů korun složil minimálně jeden zájemce. Jinak by dražba byla zrušena. Průběh je možné sledovat zde.

Budova divadla Broadway. (13.9.2021)

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

„Jedná se o jedinečnou investiční příležitost. Již od prvního dne zveřejnění této nabídky jsme zaznamenali zájem ze strany zahraničních investorů. Věřím, že se prostřednictvím elektronické aukce podaří najít nového vlastníka, kterı pro tento vıjimečnı komplex nalezne smysluplné využití,“ uvedla generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkovıch (ÚZSVM) Kateřina Arajmu.

Do vısledku dražby ještě může promluvit současnı nájemce objektu, vyplıvá z vyjádření mluvčí ÚZSVM Michaely Tesařové. Úřad se na nájemce obrátí, aby uplatnil své přednostní právo a nabídku dosaženou v aukci do tří měsíců dorovnal.

„V případě, že by tak neučinil, ÚZSVM uzavře smlouvu s vítězem elektronické aukce,“ uvedla mluvčí.

Úřad nájemce osloví i tehdy, pokud by v aukci nepadl příhoz, aby podal nabídku ve vıši vyvolávací ceny. Pokud nájemce o Palác Broadway neprojeví zájem, ÚZSVM je podle Tesařové připraven vyhlásit další kolo elektronické aukce se stejnou minimální cenou jako v prvním kole.

ÚZSVM převzal komplex Paláce Broadway do svého majetku v roce 2016 od tehdejší státní Správy železniční a dopravní cesty (nyní Správa železnic). Podle zákona úřad nejprve palác nabídl jinım státním institucím, žádná z nich ale o něj podle ÚZSVM neprojevila zájem. Proto přišla na řadu elektronická aukce.

„Tento prodej je zcela ojedinělı i co do vyhlašované částky. Jedná se totiž o prodej s nejvyšší minimální cenou v celé historii ÚZSVM,“ uvedla již dříve Arajmu.

Dosud nejvyšší částku, 790 milionů korun, získal podle úřadu stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze. Další z nejvyšších částek přinesla dražba pražského areálu U Půjčovny, kterı se po sto příhozech prodal za 355,1 milionu.