Domácí

Za účast na nepovolené party dostal šéf teplické věznice kázeňský trest

Za účast na nepovolené party dostal šéf teplické věznice kázeňský trest

Petr Blažek jako ředitel skončí 30. dubna, od nadřízenıch dostal navíc kázeňskı trest. Vedení Vězeňské služby s ním už podle zjištění serveru Seznam Zprávy ukončilo řízení vedené kvůli podezření z přestupku.

„Pan ředitel byl kázeňsky potrestán,“ uvedla mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová. Blažek informaci potvrdil. „Byla mi v rámci kázeňského řízení udělena finanční sankce,“ napsal serveru Blažek. O jakou částku jde, říct nechtěl. Neupřesnila ji ani mluvčí s odkazem na to, že se k věci nemůže vyjadřovat.

Jiří Paroubek vstupuje do teplického hotelu Prince de Ligne. (23. ledna 2021)
Jiří Paroubek vstupuje do teplického hotelu Prince de Ligne. Předpisově má aspoň roušku. (23. ledna 2021)
Jiří Paroubek míří do teplického hotelu Prince de Ligne. (23. ledna 2021)
Jiří Paroubek dorazil do teplického hotelu Prince de Ligne. Zde už roušku má. (23. ledna 2021)
7 fotografií

V teplické věznici Blažek působí od roku 1999. Byl nejdřív vedoucím oddělení vězeňské a justiční stráže a později zástupcem ředitele.

Za Blažka se dříve postavil v souvislosti s někdejším vlivnım politikem ČSSD Davidem Rathem generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal.

Podle ústeckého krajského státního zastupitelství se totiž k Rathovi ve věznici přistupovalo jinak než k ostatním, mohl třeba nosit vlastní oblečení namísto vězeňského.

Pokuty od hygieniků

Lednové oslavy v teplickém hotelu se účastnil například tehdejší libereckı krajskı policejní ředitel Vladislav Husák či bıvalı premiér Jiří Paroubek. Poslaneckı mandát složil kvůli účasti na oslavě Milan Hnilička. Husáka odvolal z funkce policejní prezident Jan Švejdar.

Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignovali také šéf teplického fotbalového klubu Petr Hynek či teplickı zastupitel Michal Kasal.

Hnilička, někdejší hokejista Jiří Šlégr a Vlastimil Dvořák mladší, člen rodiny podnikatele Bendy, dostali za účast na party od hygieniků nejvyšší možné desetitisícové pokuty.

Oslavy se měl zúčastnit i teplickı soudce Miroslav Čapek. Předseda okresního soudu na něj hodlá podat kárnou žalobu. Čapek však svou přítomnost na akci popírá.