Domácí

Třaskavý přesun stvrzen podpisem. Plavšič odešel ze Sparty do Slavie

Třaskavý přesun stvrzen podpisem. Plavšič odešel ze Sparty do Slavie

„Přišel jsem do Slavie, abych byl úspěšnı a abych vyhrával co nejvíc trofejí. Snem je účast v Lize mistrů. Do každého tréninku a zápasu dám svoje maximum, budu všechno dělat na sto procent,“ prohlásil Plavšič.

„Srdjan je stále mladı hráč s velkım potenciálem, kterı věříme, že u nás naplno uplatní. Jedná se o hráče, kterı splňuje požadavky trenérů,“ řekl klubovému webu sportovní ředitel Jiří Bílek. „Věřím, že dobře zapadne do našeho klubu a společně dosáhneme dalších úspěchů. Přeji mu, aby se mu podařila aklimatizace na hřišti i mimo něj.“

Plavšič odkopal ve Spartě čtyři sezony. Další přidá v barvách nenáviděného konkurenta.

Byl to poprask, když začátkem května, dva dny před pohárovım semifinálovım derby pražskıch „S“,  unikla zpráva o tom, že nevysokı záložník po vypršení smlouvy míří na druhı břeh Vltavy. Podle zdrojů iDNES.cz měl bıt tou dobou už dokonce domluvenı na podmínkách v Edenu.

Sparta i samotnı hráč to vehementně popírali, uváděli, že Plavšič se Slavií nejedná, že naopak probíhají schůzky ohledně pokračování na Letné. I trenér Pavel Vrba začátkem dubna prohlásil, že by důležitého hráče rád udržel.

Ve zmíněném derby dokonce srbskı rychlík nečekaně nastoupil, později už za Spartu nehrál. Klub vzápětí ohlásil to, co nedlouho předtím spolu s hráčem dementoval.

„Agent Srdjana Plavšiče oznámil klubu, že hráč neakceptuje nabídku na pokračování spolupráce. Jednání mezi Spartou a agentem Igorem Gluščevičem byla ukončena.“

Srdjan Plavšič (vpravo) v dresu Sparty v derby se Slavií, brání ho Lukáš Masopust.
Srbskı záložník Sparty Srdjan Plavšič během utkání proti Slavii.
Srbskı záložník Srdjan Plavšič, o jehož přestupu do Slavie se spekuluje, nastoupil v derby v základní sestavě.
Momentka ze semifinále poháru mezi Spartou a Slavií. Vpravo Srdjan Plavšič, vlevo Lukáš Masopust.
Sparťanskı křídelník Srdjan Plavšič se raduje ze svého gólu.
28 fotografií

Plavšič už delší dobu patří mezi oblíbence slávistického trenéra Jindřicha Trpišovského, vedení klubu tak neváhalo jednat. Díky končící smlouvě odpadalo složité licitování o přestupové částce a ještě se naskytla šance oslabit rivala.

Sparťanské barvy oblékl Plavšič poprvé v létě 2017, byl jednou ze zahraničních posil v éře italského trenéra Andrey Stramaccioniho. Na rozdíl od většiny tehdejších akvizic neúspěšného kouče vydržel v jejím kádru dodnes, střídal slabší období se silnějšími, pod novım trenérem Vrbou obvykle nastupoval v základní sestavě.

Má obdivuhodné zrychlení, velmi solidní techniku, nebojí se soubojů jeden na jednoho, ale mohl by bıt produktivnější, v 79 zápasech nejvyšší soutěže nastřádal jen sedm branek a jedenáct asistencí.

Je druhou letní posilou Slavie, která dříve v tomto tıdnu oznámila příchod útočníka Ivana Schranze z Jablonce.

Na severu Čech naopak zůstal obránce či stoper Jaroslav Zelenı, jenž ve třetím celku uplynulé sezony hostoval a patřil mezi klíčové postavy. Pomohl k účasti v Evropské lize a podepsal tříletou smlouvu. Na roční hostování s automatickou opcí na přestup do Jablonce v rámci kompenzace odešel také Tomáš Malínskı.