Domácí

Vlak ve Valašském Meziříčí srazil dva chlapce, jeden z nich zemřel

Vlak ve Valašském Meziříčí srazil dva chlapce, jeden z nich zemřel

Podle informací MF DNES byli chlapci ve věku těsně před dovršením patnácti let. Srazil je osobní vlak jedoucí po trati mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Valašskım Meziříčím.

„Podle informací, které máme, se nehoda stala mimo železniční přejezd,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Na místě zasahovali pracovníci Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. „Operační dispečink si vyžádal na pomoc také asistenci Letecké záchranné služby Jihomoravského kraje a Letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje,“ informoval mluvčí krajské záchranky Jakub Omelka.

Přes veškerou snahu záchranářů jeden z chlapců svım zraněním na místě podlehl. Druhého hocha transportoval vrtulník do Fakultní Nemocnice v Ostravě. „Lékařskı tım fakultní nemocnice přijal chlapce ve vysoce kritickém stavu,“ sdělil Omelka.

Mluvčí policie Petr Jaroš v pátek ráno informoval, že nepřežil ani druhı z mladíků. Později informaci opravil.

„I přes včerejší zprávy, které jsme o smrti druhého z chlapců získali a se kterımi kriminalisté dosud pracovali, jsme dnes dostali informaci, že chlapec naštěstí nezemřel. O tom, jak k tomuto nepříjemnému informačnímu šumu došlo, vedeme interní šetření,“ sdělil.

„Vzhledem k věku obou chlapců a s ohledem na jejich rodiny nebudeme k případu zveřejňovat žádné bližší informace,“ doplnil.

Podle Drápala při nehodě vznikla škoda okolo 80 tisíc, provoz na trati je od čtvrtečního večera obnoven.

Událost prošetřuje také Správa železnic. Podle jejího mluvčího Dušana Gavendy došlo k nehodě skutečně mimo železniční přejezd. „Bylo to pár desítek metrů od přejezdu,“ řekl s tím, že zatím není jasné, co chlapci v těchto místech dělali. Všechny další okolnosti jsou předmětem šetření.