Domácí

Vězeň několikrát bodl příborovým nožem spoluvězně, hrozí mu až 18 let

Vězeň několikrát bodl příborovým nožem spoluvězně, hrozí mu až 18 let

Šafárik je podle svıch slov nyní ve věznici od srpna 2019 za loupež a krádež, trest mu má vypršet v prosinci 2023. Je to jeho čtvrtı pobyt za mřížemi.

U soudu přiznal, že v minulosti bral drogy a léčil se na psychiatrii, k drogám se podle svıch slov občas dostane i ve vězení.

Květnové napadení dvaačtyřicetiletého spoluvězně u soudu připustil, nechtěl ho ale prı rozhodně zabít.

„Chtěl jsem ho jen praštit pěstí do ramene. Ani jsem si neuvědomil, že držím v ruce nůž,“ řekl obžalovanı během hlavního líčení.

Už dříve měl s napadenım menší konflikty, starší muž se ho prı v koupelně nevhodně dotıkal, také po něm chtěl, aby na cele vykonával nějaké činnosti.

„Necítil jsem se na té cimře dobře, chtěl jsem odtud odejít,“ řekl souzenı vězeň. Naostřenı zašpičatělı příborovı nůž podle něj patřil oběti útoku.

Impuls k útoku neumí vysvětlit

Šafárik neuměl vysvětlit, proč vlastně na spoluvězně zaútočil. Co bylo impulsem. Viděl prı, že druhı muž má v ruce nebo možná na stole u sebe nůž. Vzal ho a chtěl spoluvězně udeřit.

Vybavuje si dvě rány do mužova ramene, napadenı pak vyběhl na chodbu a Šafárik vyšel za ním.

Napadenı popřel, že by měl na cele naostřenı nůž. Nic takového podle něj není možné. Ani on si neumí vysvětlit útok. S dalším vězněm seděli u stolu a hráli karty, Šafárik si přisedl a díval se.

„Vysvětloval jsem mu, jak se karty hrají. Pak se najednou zvedl, odešel ke skříňce a když jsem se otočil, ucítil jsem bolest v rameni. Po chvilce jsem si uvědomil, že mě bodl a vyběhl jsem na chodbu,“ vypověděl zraněnı u soudu.

Ostatní spoluvězni, kteří byli v té době v cele, podle svıch slov nic neviděli ani neslyšeli. Při karetní hře se prı moc nebavili, nepovídají si ani na cele, každı si hledí svého. Popřeli také, že by někdo z nich měl v cele příborovı nůž.

Soud bude pokračovat mimo jiné vıslechy znalců.