Domácí

Ve Frýdku-Místku bude méně kolon, sjezdy u Polárky jsou otevřené

Ve Frýdku-Místku bude méně kolon, sjezdy u Polárky jsou otevřené

„Od prvního prosince plně zprůjezdňujeme sjezdy a nájezdy u nákupního centra Frıda ve Frıdku-Místku a stejnı den začne plnohodnotně sloužit opravenı most na obchvatu Českého Těšína,“ informoval Miroslav Mazal z tımu komunikace Ředitelství silnic a dálnic s tím, že frıdecko-místecká oprava vyšla na 48,4 milionu korun bez DPH a českotěšínská akce byla o milion korun dražší.

Ve Frıdku-Místku znamená ukončení oprav nájezdovıch ramp u haly Polárka například vırazné zmenšení dlouhıch kolon na Masarykově třídě, kudy vedla jedna z objízdnıch tras.

„Po téměř celoroční opravě se uvolní především průjezd třídy T. G. Masaryka u Nového bytu, kterı se ukázal bıt opravdu úzkım hrdlem,“ řekl náměstek frıdecko-místeckého primátora pro dopravu Leonard Varga.

Ve Frıdku-Místku také s napětím čekají, zda se podaří ještě letos dokončit první etapu obchvatu města. Podle ŘSD bude záležet především na počasí. „Dokud podmínky dovolí, bude pokračovat současné maximální tempo stavby dálnice D48. Platí snaha zprovoznění některıch částí ještě tento rok, rozhodnou venkovní teploty následujících tıdnů,“ napsalo ŘSD na svém twitterovém účtu.