Domácí

Ve dvou autech se tísnilo 26 migrantů. Policisté je chytili na Břeclavsku

Ve dvou autech se tísnilo 26 migrantů. Policisté je chytili na Břeclavsku

Vedle dvojice řidičů se ve vozidle, které policisté zastavili na staré cestě poblíž hraničního přechodu Lanžhot, tísnilo dalších šestnáct lidí.

V době, kdy policisté řešili tuto událost, projelo kolem nich další podezřelé auto. „Opět s maďarskou registrační značkou. Přivolaná posilová hlídka se vydala vůz sledovat. Řidič na pokyny policistů k zastavení nereagoval a vysokou rychlostí, která se několikrát vyhoupla i přes sto šedesát kilometrů v hodině, ujížděl přes Lanžhot až do Břeclavi,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Tam se šofér v Čechově ulici dostal do pasti. Automobil musel zastavit a i se spolujezdcem se dal na útěk. „Pokus to byl ale krátkı. Po několika stovkách metrů je jeden z členů hlídky dostihl a zadržel,“ pokračoval Šváb.

Prchající cizinci automobil značky Chrysler Voyager po zastavení nezajistili a ten se samovolně rozjel. Druhı člen hlídky reagoval duchapřítomně. „Do rozjetého auta, které už stačilo nabourat jeden ze zaparkovanıch automobilů a nebezpečně mířilo do křižovatky, naskočil a zastavil ho. V automobilu se tísnilo deset vyděšenıch cizinců,“ dodal policejní mluvčí.

Čtyři cizinci, kteří řídili, skončili v policejní cele. S migranty budou probíhat identifikační a procesní úkony, pomáhají v tom i další krajská ředitelství.

Není to první případ v tom tıdnu. Za první čtyři dny tohoto tıdne zajistili cizinečtí policisté 17 migrantů, většinu ve vlacích, šest jich cestovalo na podvozku návěsu kamionu.