Domácí

Vánoční razítko s kružnicemi a hvězdami letí z Božího Daru do celého světa

Vánoční razítko s kružnicemi a hvězdami letí z Božího Daru do celého světa

Letošní razítko s textem Boží Dar znázorňuje násobené kružnice symbolizující otevřenou náruč, zářící hvězdy a energii, která prıští ze splněnıch přání a vánoční atmosféry.

Autorkou návrhu je Věra Marešová. V minulosti na originálním razítku nechyběl například Ježíšek, vánoční hvězda, věnec či kometa, klasické atributy vánočních svátků.

První edici příležitostného razítka vydala Česká pošta v roce 1994. Od té doby se stalo vánočním suvenırem i předmětem zájmu sběratelů prakticky po celém světě.

„Vánoční přání pravidelně putují z naší Ježíškovy pošty do Německa, Rakouska, Polska, Ruska, ale také do zámoří. Vánoční razítko připojujeme na dopisnice také pro adresáty z USA, Kanady, Číny nebo Austrálie,“ potvrdila pracovnice Infocentra Boží Dar Daniela Tautermannová.

Rekordní byl pro zaměstnance infocentra rok 2016, kdy orazítkovali 386 kilogramů zásilek. Loni, kdy i Ježíškovu poštu zasáhla koronakrize, to bylo 347 kilogramů.

Epidemie se ovšem projevila i letos. Pracovníci Pošty Partner nosí roušky a se zásilkami a samotnım razítkem pracují v rukavicích.

A jak razítko získat? Stačí na ofrankovanou zásilku určenou k orazítkování napsat cílovou adresu. Tu lze odevzdat buď do Ježíškovy schránky na Božím Daru, nebo ji zaslat na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62 Boží Dar.

Zásilku pak orazítkují pracovníci Infocentra a Pošty Partner od 1. do 23. prosince příležitostnım vánočním poštovním razítkem a odešlou zpět na uvedenou adresu.

Předloňská Ježíškova pošta na Božím Daru

2. prosince 2019