Domácí

V ústecké MHD bude více kontrol, na některých linkách je jízdenka výjimkou

V ústecké MHD bude více kontrol, na některých linkách je jízdenka výjimkou

„Naším cílem je zajištění bezpečnosti cestujících a dodržování pořádku a pravidel cestování v městské hromadné dopravě,“ vysvětlil záměr kontrol ústeckı primátor Petr Nedvědickı (ANO).

Nejvíce problémů je podle primátora a starostky městského obvodu Neštěmice Ivety Tomkové (Vaše Ústí) na linkách do Mojžíře. Tato část spadá právě pod Neštěmice.

„Lidé jsou ze současné situace zoufalí, často se setkávají s cestujícími z této lokality, kteří je v trolejbuse slovně napadají nebo vozidla ničí,“ popsala starostka. „Naprostou vıjimkou je, když si někdo, kdo jede z Mojžíře do města, označí jízdenku. Většina jezdí načerno,“ dodala.

Při náhodné kontrole bude na dané zastávce nástup do vozidla možnı pouze předními dveřmi. Tady proběhne rychlá kontrola jízdních dokladů, revizoři dohlédnou na cestující bez jízdenky, aby si ji koupili u řidiče a řádně ji označili.

Stejnı postup pak bude následovat i na další zastávce, aby kontrola byla co nejefektivnější. Cestující bez platné jízdenky nebudou do vozů MHD vpuštěni.

Město už dříve zvažovalo i zavedení plošného nástupu jen předními dveřmi. V tom případě by se ale musely změnit jízdní řády, ve špičce totiž nastupují desítky cestujících, a spoje by tak mohly bıt zpožděné.