Domácí

V Teplicích zemřel muž po zákroku policistů. Příčiny se vyšetřují

V Teplicích zemřel muž po zákroku policistů. Příčiny se vyšetřují

Server Romea.cz upozornil, že na sociálních sítích zákrok lidé připodobňují ke smrti černocha George Floyda. I v Teplicích podle webu zasahující policista několik minut klečel pacifikovanému Romovi na krku. Kriminalisté a pracovníci odboru vnitřní kontroly případ prověřují, uvedl policejní mluvčí. K objasnění přesné příčiny smrti byla nařízena pitva.

Vítek uvedl, že policisté v sobotu odpoledne zasahovali v Teplicích kvůli potyčce dvou mužů, kteří také poškozovali cizí auta. Když na místo přijela policejní hlídka, ležel podle policie jeden z nich na zemi a měl zjevná zranění. "Jakmile se k němu policisté přiblížili, začal bıt agresivní, napadl je a způsobil jim škrábance, jednoho kolegu pokousal," uvedl Vítek.

Policisté použili donucovací prostředky a přivolali podle mluvčího sanitku. "V sanitce následně zkolaboval a i přes resuscitaci se nepodařilo obnovit jeho životní funkce," doplnil Vítek.

Romea uvedla, že ředitel organizace Khamoro Emil Voráč vyzval k protestu proti policejnímu násilí.

Společnost Krajská zdravotní, pod niž spadají mimo jiné nemocnice v Ústí nad Labem či Teplicích, se k záležitosti s ohledem na vyšetřování nebude vyjadřovat. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Jana Mrákotová. Zásah u jednoho z mužů potvrdil bez dalšího komentáře mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.