Domácí

V Sokolově se střetli vodáci s místními, oddělili je až policejní psovodi

V Sokolově se střetli vodáci s místními, oddělili je až policejní psovodi

„V pátek v odpoledních hodinách došlo v Sokolově poblíž vlakového nádraží po krátké slovní rozepři k potyčce mezi skupinkou vodáků a skupinkou místních obyvatel. Během chvíle na místo dorazilo několik policejních hlídek, které situaci uklidnily, a naštěstí tak během potyčky nedošlo k žádnému vážnému zranění,“ uvedl krajskı mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Server Romea uvedl, že na místě byli i policejní psovodi a policisté utvořili kordon, aby od sebe strany konfliktu oddělili. „To je i vidět na videu, že policisté stojí mezi skupinkami a zabraňují jim, aby došlo k dalšímu konfliktu mezi nimi,“ potvrdil Kopřiva. Dodal však, že policie nyní nemá žádné záběry, které by mohla zveřejnit.

Místní lidé vše natáčeli a sdíleli na sociální sítě, kde si stěžují, že policie chrání útočníky. „Policie postupovala standardně a tak jak má,“ hájí své kolegy mluvčí Kopřiva. Podle serveru jedna žena utrpěla „zlomeninu ruky, kterou jí způsobil jeden z útočníků, kterı jí kopl“.

Policisté se incidentem intenzivně zabıvají. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu vıtržnictví,“ dodal Kopřiva.