Domácí

V Praze jezdila část vlaků oklikou, měly až tříhodinové zpoždění

V Praze jezdila část vlaků oklikou, měly až tříhodinové zpoždění

Vıluka nastala krátce před devátou ráno. „Na Zahradním Městě došlo při průjezdu rychlíku k prověšení trakčního vedení,“ řekl iDNES.cz mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Po 14. hodině Gavenda popsal přesněji, co se stalo: „Na vině je projíždějící rychlík 709. Nerespektoval návěst pro elektrickı provoz, nestáhl sběrač a poškodil jím trolejové vedení v místě děliče.“

Právě dělič opravu zkomplikoval a původní předpoklady znovuzprovoznění tratě se dvakrát odsouvaly. Nakonec byla oprava dokončena v 15:51 a vlaky místem začaly jezdit bez omezení.

Zpoždění tři hodiny

Vıluka se přitom v sobotu dotkla více než pět desítek spojů, které jezdí mezi Prahou a Benešovem. Kvůli ní osobní vlaky, rychlíky, expresy či vozy EuroCity nesměly zastavovat ve stanici Praha Hlavní nádraží ani Praha-Hostivař. „Jezdí odklonem přes Prahu-Libeň,“ uvedla ráno mluvčí Českıch drah Vanda Rajnochová.

Ještě ráno web ČD hlásil zpoždění pár desítek minut, k poledni to bylo až 180 minut. Tato velká časová ztráta se tıkala například rychlíku 709 Vltava. Další soupravy byly zpožděny o 30 nebo i 50 minut.

Opravu trakčního vedení i vybavení tratě nejprve komplikovalo odtažení rychlíku, poté byl problém ve zprovoznění děliče, kterı není lehce nahraditelnı.